CHP’li üyeden Sinan Aygün ve CHP’li başkana çok çarpıcı Koç Kuleleri suçlaması

CHP’de birçok kişinin büyük oranda rant sağladığı belirtilen Koç Kuleleri'yle ilgili sesler yükselmeye başladı. Dönemin CHP Çankaya Meclis Üyesi ve halihazırda Halk Ekmek Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tağluk, 'Togo İş Kulelerinden önce Sinan Aygün Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’i kullanarak Koç Kuleleri'nin 13 kat olan imar planını nasıl oldu da 26 kata çıkardı, onun hesabını versin' dedi.

CHP’li üyeden Sinan Aygün ve CHP’li başkana çok çarpıcı Koç Kuleleri suçlaması

Veryansın Tv

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında yaşanan rüşvet kavgası yeni bir boyut kazanıyor. Dün Veryansın Tv, “Pandora’nın Kutusu açıldı, Koç Kuleleri de gündeme gelecek mi?” sorusuyla gizlenen rantı gündeme getirmişti.

CHP’nin eski Çankaya Meclis Üyesi ve Halk Ekmek Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tağluk sosyal medya Twitter’dan dikkat çeken açıklamalar yaptı.


Tağluk şunları yazdı:
“Togo İş Kuleleri’nden önce Sinan Aygün Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’i kullanarak Koç Kuleleri’nin 13 kat olan imar planını nasıl oldu da 26 kata çıkardı, onun hesabını versin.”
“Ayrıca bu süreç devam ederken Taşdelen’in partisinin Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş’a en ufak bir destek açıklaması yapmaması da manidardır. Araştırılsın.”
“13×2=26. Koç Kuleleri’ni unutmayalım!”
“Bir teknik bilgi: 13 kat yapacaksanız bir binayı 26 kat yapamazsınız, ona göre demir ve çimento atarsınız, adam kendinden o kadar emin ki direkt 26 katlık demir beton atıp işi bitirmiş.”
“Togo Kuleleri için bu kadar mücadele eden Mimarlar Odası, neden acaba Koç Kuleleri için ağzını açmıyor…”
“Ben bindiğim dalı da açıkça yazıyorum; Su Kent, Akçalı Yapı Kooperatifleri, Koç Kuleleri’ni unutmayalım. Çankaya’nın bazı imar artışlarına da zamanın BB Başkanı da onay vermemiştir.”
“Ayrıca zamanında büyük imar artışını genel başkanın adını kullanarak hangi belediye başkanı meclis grubunda kabul ettirmiştir.”
Görünen o ki, bu tartışma daha da alevleneceğe benziyor.