CHP'li 3 isim duyurdu: Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu

CHP'de Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik tartışmalar devam ederken ilk defa Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu'nun kurmayından net bir mesaj verildi. Partisinin Çankaya ilçe binası açılışında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, 'Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve saygılarını iletiyorum' dedi. Kuşoğlu'nun ardından CHP'li iki isim daha Kılıçdaroğlu'nun adaylığına vurgu yaptı.

CHP'li 3 isim duyurdu: Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Çankaya İlçe binası açılışına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını vurgulayan açıklamalar damga vurdu.

Cumhuriyet'in haberine göre mesajları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve beraberindeki CHP’li belediye başkanları verdi.

'CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve sagılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

FETHİ YAŞAR: KILIÇDAROĞLU'NU CUMHURBAŞKANI YAPMAK...

CHP’li Yenimahelle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Cumhuriyet Halk Partisi demokrasinin beşiğidir. Ülkenin içinde bulunduğu koşulları biliyorsunuz. Bu koşullardan kurtulmanın yolu, kol kola, yürek yüreğe Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetine sahip çıkmaktır. Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak bu ülkede; namusu, adaleti yenide tescil etmek için kol kola, yürek yüreğe çalışarak başaracağız. Çünkü her yerde başardık, burada da başaracağız. Yapılacak genel seçimlerde iktidara yürüyeceğiz” dedi.

'İLK SEÇİMDE...'

Açılışta konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise partililere “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin merdivenlerinden tek tek çıkacağız ve Mansur Başkanı oraya oturtacağız demiştim. Oturttuk mu? Belediyeyi haramilerden kurtardık mı?” diye sordu. Partililerin “evet” diye cevap vermesi üzerine Taşdelen, “İlk seçimde sandık önümüze geldiğinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’nün merdivenlerinden köşke oturtacağız” diye konuştu.