CHP’li vekilin kitabını Ordu Görev’e pankartını açanlar basıyor!

CHP İzmir Milletvekili Bayır yazdığı ilk kitabını FETÖ'den tutuklu olan Çulhaoğlu'nun yayınevinden bastırıyor.

CHP’li vekilin kitabını Ordu Görev’e pankartını açanlar basıyor!

ERDEM ATAY / Veryansın Tv

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, başkanları FETÖ’den içeride olan, Cumhuriyet Mitinglerinde “Ordu Göreve” pankartı açıp Ergenekon kumpasına zemin hazırlayan Türk Solu’nun yayınevinden kitap çıkarıyor. Bayır’ın, kendi hayatını anlattığı kitabı, 9 Eylül’de İleri Yayınları tarafından piyasaya sunulacak. Kitabın tanıtımında da Uğur Dündar ve Mustafa Balbay’ın görüşleri tanıtılırken, Bayır’ın nasıl oldu da bu yayınevi ile anlaşma yaptığı kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, “Benim En Güzel Hikayem, Hayatım” adlı bir kitap yazdı. Bayır’ın kitabına desteği ise gazeteci Uğur Dündar ve eski milletvekili gazeteci Mustafa Balbay verdi.

Kendi hayat hikâyesini kâğıda döken CHP’li Bayır’ın kitabını basan yayınevinin sahibi ise hâlihazırda FETÖ’den tutuklu bulunan Gökçe Fırat Çulhaoğlu.

       

ATATÜRKÇÜ KİSVESİ İLE KÜRT DÜŞMANLIĞI YAPIYORDU

Her fırsatta kendisini Atatürkçü olarak tanımlayan, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” adlı kitaplar çıkaran, “Kürtlerin bakkalından alışveriş yapma”, “Lahmacun yeme”, “Kürtlere iş verme” gibi kampanyalara önderlik eden Çulhaoğlu’nun FETÖ’cü olduğu ortaya çıkmıştı.

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin yapılan davanın gerekçeli kararında Çulhaoğlu ile ilgili çarpıcı bilgiler yer almıştı. Sanık Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun İleri ve Türk Solu dergilerini çıkararak, Ulusal Parti’yi kurarak kendisine “sol görüşlü”, “demokrat” ve “Atatürkçü” kisvesi kazandırdığına vurgu yapılan gerekçeli kararda, bu şekilde görünerek sol görüşlü kesim üzerinde etkili olmayı amaçladığı ve az da olsa destek ve taban bulduğu belirtildi.

İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

Gerekçeli kararda, Çulhaoğlu’nun, esasen FETÖ’nün temel amaç ve fikirleri doğrultusunda hükümeti ve Cumhurbaşkanını halk nezdinde küçük düşürmeyi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni uluslararası platformda zor duruma sokmayı, örgütü, örgüt üyelerini ve örgüt liderini sempatik göstermeyi, örgüt aleyhine yapılan soruşturmaları ve soruşturma yapanları itibarsızlaştırmayı amaçladığı anlatıldı.

Hakkında ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianamede, Gökçe Fırat Çulhaoğlu’n

a geniş yer verilmişti. Soruşturmada, Çulhaoğlu’nun, FETÖ’nün kayyım atanan finansörü Kaynak Holding’e bağlı Işık Özel Eğitim Yayıncılık Şirketi’nde SGK kaydının olduğu ortaya çıkmıştı.. Çulhaoğlu’nun FETÖ üyeleri ile birlikte İstanbul Adliyesi’ndeki eylemlere katıldığı, örgütün medya yapılanmasında Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile beraber hareket ettiğine de iddianamede yer verilmişti.

‘ORDU GÖREVE’ PANKARTINI AÇTI, FETÖ’YE ZEMİN HAZIRLADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan iddianamede, Çulhaoğlu için “Sosyalist / solcu görünümlü FETÖ/PDY tetikçisi” ifadesini kullanmıştı.

             

Çulhaoğlu’nun ekibi Cumhuriyet Mitinglerinde “Ordu Göreve” pankartı açmış, pankart “darbeye çağrı” olarak kabul edilmiş ve Ergenekon davalarına en önemli delil olarak sunulmuştu. Davada o pankartı açanların hiçbiri hakkında ne bir işlem yapılmıştı ne de Ergenekon kumpasına dahil edilmişti.

Aynı grup Gezi olaylarında da provokasyonlar yapmış, araçları yakma ve polis araçlarına saldırma gibi girişimlerde bulunmuşlardı.