CHP’lileri çıldırtacak atama! AKP mitingi organizatörü İBB’de yükseldi

Yerel seçimlerde AKP'ye çalıştığı için eleştirilen İtfaiye Eğitim Merkezi amiri geçtiğimiz günlerde görevde yükselerek müdür yardımcısı oldu.

CHP’lileri çıldırtacak atama! AKP mitingi organizatörü İBB’de yükseldi

VERYANSIN TV / ÖZEL HABER

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde(İBB), yerel seçimler öncesi AKP için çalıştığı, AKP mitinglerine otobüs kaldırdığı ve öğretmen ile öğrencileri mitinge götürmek için organize ettiği öne sürülen İtfaiye Eğitim Merkezi (İBİTEM) Amir Vekili Raif Gürcan Göktaş, İtfaiye Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığına atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını AKP kazansaydı müdür olacaktı diyen birçok CHP’li İBB çalışanı, bu atamaya tepki gösterdi.

İMAMOĞLU’NUN ALTI MI OYULUYOR?

Raif Gürcan Göktaş’ın Aralık ayında, İtfaiye Eğitim merkezi Müdür Yardımcılığı görevine atandığı öğrenildi. Göktaş’ın referansının Bakırköy İlçe Başkanlığı’ndan birisi olduğu konuşulurken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bu atamadan haberi olmadığı ileri sürüldü. Atamanın ardından bazı İBB çalışanlarının “İmamoğlu’nun altı oyuluyor, atanan kişinin AKP’ye çalıştığını dahi yakınındakiler kendisine söylemedi” dedikleri belirtildi.

Söz konusu kişi ile ilgili daha önce de şikayet geldiği ancak şikayetin dikkate alınmadığı da gelen bir başka bilgi.