CHP’lileri karşı karşıya getiren ‘Abdullah Gül’ sorusu!

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kendisine yöneltilen ‘Abdullah Gül, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı mıydı?’ sorusuna, ‘Hayır değildi, o öneri bize HDP’den geldi’ açıklaması yaptı. Ağbaba, bu açıklamasını onaylaması için Özgür Özel’e döndü ancak Özel’in kızgın bir ifadeyle konuyu kapatmaya çalıştığı öğrenildi.

VERYANSIN TV / ÖZEL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Grup Sözcüsü Zeynel Emre 16 Kasım tarihinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta yapılan Cumhuriyet Balosuna katıldı.

CHP’lilerin davetlisi olarak gelen Ağbaba, Özel ve Emre balonun ardından Danimarka’nın ikinci büyük şehri olan Aarhus’a geçti. Burada Erenler Derneği ve CHP Danimarkalılar Birliğinin ortaklaşa düzenlediği “Sesimiz Meclis’e Ulaşsın” başlığında bir söyleşiye katıldı.

Türkiye gündemine ilişkin üç CHP’linin konuşmasının ardından soru cevap kısmına geçildi.

HDP ile işbirliği, Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakıp bırakmayacağına dair soruların yanı sıra bir CHP’li seçmen tarafından dikkat çeken bir soru geldi.

İzleyici, “Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül CHP’nin adayı mıydı?” sorusunu sordu. Bu soruya yanıt veren Veli Ağbaba, Abdullah Gül’ün CHP ve Kılıçdaroğlu’nun adayı olmadığını, ancak Abdullah Gül önerisinin kendilerine HDP tarafından geldiğini açıkladı.

Bu cevabın ardından Özgür Özel’e dönen Ağbaba, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Özel’in bu yanıta sinirlendiği, konuyu kapatmaya çalıştığı belirtildi.

Ağbaba’nın açıklaması ile Özel’in tavrı dikkat çekti.

CHP’lileri karşı karşıya getiren ‘Abdullah Gül’ sorusu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Rahmetli Kamer Genç , Dersim ‘i kullanmaz Tunceli milletvekili olduğunu gururla söylerdi, karşı duvarda YCHP astığı pankartla rahmetlinin kemiklerini sızlatıyor…

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  ozgur ozel zaten chp nın ıcındekı baska bır sey neyse

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  o pankarta çok moralim bozuldu chp ne hallere düşmüş ata türkün Tunceli sini şerefsizler dersm yazmş.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Yahu bunlar ayni genelbaskanlari gibi ne b..k yedigini ve kime hizmet ettigini bilmeyen zavallilar. Boyle milletvekilin olursa dusmana gerek yok. Bosuna gidip dagda tasta terorist ariyorlar. Mecliste oturuyor bircogu.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!