CHP’nin boykotuna uymayan İrem Çiçek: İhraç yerine gençleri kazansınlar

Boykot kararına rağmen CNN Türk yayınına katıldığı için Ümit Kocasakal ile birlikte CHP'den kesin ‘ihraç’ talebiyle disipline sevk edilen Av. İrem Çiçek, Ahmet Hakan’a konuk olma kararını savundu. Çiçek, 'İhraç kararı yerine gençleri nasıl partiye kazanırım diye düşünmeleri lazımdı. Cumhurbaşkanının babam Dursun Çiçek’i hedef aldığı gün her ekrana çıkmam lazımdı' diye konuştu. 

CHP’nin boykotuna uymayan İrem Çiçek: İhraç yerine gençleri kazansınlar

RS FM‘de Atilla Güner’in sunduğu Akşam Postası programına konuk olan Av. İrem Çiçek, “İhraç kararı yerine gençleri nasıl partiye kazanırım diye düşünmeleri lazımdı” dedi.

Çiçek, şunları anlattı:

“Babamın CHP’de aktif görev alması başka bir şey. Ben İrem Çiçek’im. Boykot kararına anlam veremedim. Bu kanallara çok çıktım zararını görmedim. Cumhurbaşkanının İlker Başbuğ ve babam Dursun Çiçek’i hedef aldığı gün benim her kanalda konuşmam lazım aslında. Bu mücadelenin neferlerinden Ümit Kocasakal hocamla birlikte böyle ihraç talebiyle kurula gireceksem çok da dert etmem. Bu boykot uygulaması ana muhalefete uygun mu? Küçük bir partiye yakışır belki. Siyasi bir karşılığı olur mu bilmiyorum. Penguen olayları sırasında olsa daha yerinde olurdu belki.

‘YANLIŞA YANLIŞ DİYEBİLMELİYİM’

Ben karakter olarak partinin yanlış kararı olduğunda da buna ‘yanlış diyebilmeliyim. Ben bu çizgide durmayı seviyorum. Siyasi bir beklentim yok. Aday adaylığım oldu geçmişte. Parti üyesiyim. CHP’de Abdullah Gül adaylığı tartışmasını eleştirmiştim. Partiler üstü durmayı daha uygun buluyorum kendime. “