‘CIA devrede’ iddiası… Türk iş insanları, ticaret ajanlarının kıskacında

ABD'nin “Rusya ile iş yapmayın” içeriğiyle TÜSİAD'a yolladığı tehdit mektubunun ardından ilginç iddialar gündeme geldi. Bir CIA görevlisinin, görüştüğü konut sektöründen Türk işadamlarına, “Ruslara kaç ev sattınız, parayı nasıl tahsil ettiniz” gibi sorularla ticaretin boyutunu öğrenmeye çalıştığı öne sürüldü.

featured

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo’nun TÜSİAD’a gönderdiği tehdit mektubunda Türk iş insanları Rusya ile ticaret yapmaması konusunda uyarılmıştı. Adayemo’nun 22 Ağustos tarihli mektubunda Rusya ile ticaret yapanları yaptırım uygulamakla tehdit ettiği ortaya çıkmıştı. Mektubu doğrulayan TÜSİAD da içerik konusunda ise bilgi vermedi. ABD Hazine Bakanlığı’nın aynı zamanda TÜSİAD üyeleriyle çeşitli görüşmeler yaptığı iddia edildi.

‘CIA TÜRKİYE ŞEFİ DE KATILDI’

ABD’nin mektup göndermekle kalmadığı öğrenildi. Yeni Şafak’ın manşet haberine göre bir CIA görevlisinin görüştüğü konut sektöründen işadamlarına, “Ruslara kaç ev sattınız?”, “Sattığınız evlerin bedelini hangi para birimiyle tahsil ettiniz?”, “Ödemeyi hangi kanaldan yaptılar? Parayı elden mi aldınız yoksa banka üzerinden mi ödeme yaptılar?” gibi sorular sordu. CIA’nın Türkiye Şefi’nin de katıldığı bu görüşmelerde Türk iş adamlarını Rusya ile ticaret konusunda tehdit edildiği belirtildi.

‘CIA devrede’ iddiası… Türk iş insanları, ticaret ajanlarının kıskacında

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 6 ay önce

    acaba bizim MIT amerikada conileri sorgulayabiliyormu?! büyük-güclü-onurlu devlet böylemi oluyor; öyle atip-tutmakla olmuyor bu isler, iste böyle adami kendi evinde/yurdunda gelip sorguya ceker tehdit edip rezil ederler …

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!