Cihat Yaycı'nın başında olduğu BAU DEGS'ye Twitter engeli

Müstafi Amiral Cihat Yaycı'nın başında olduğu Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nin (BAU DEGS) Twitter hesabı askıya alındı.

Cihat Yaycı'nın başında olduğu BAU DEGS'ye Twitter engeli

Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi'nin (BAU DEGS) sosyal medya hesabı Twitter tarafından engellendi.

Gerekçe olarak "25 Mart" mesajları gösterildi.

Engellemeye ilişkin BAU DEGS'nin duyurusunda şöyle denildi:

"25 Mart günü Yunanistan için sözde Bağımsızlık Günü iken, Türkler için Yunanların uyguladığı tüyler ürpertici soykırımın yıldönümüydü.
Bahçeşehir Üniversitesi Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (BAU DEGS) bu konuyu çeşitli dillerde hazırladığı Twitter mesajlarıyla dile getirdi.

Dünyanın konuya ilişkin bilgi sahibi olmasını istemeyen FETÖ'cü ve Yunan hesaplar tarafından saldırıya uğradı, hesabı kısıtlamaya alındı.
BAU DEGS her daim hakkaniyeti göz önünde bulundurmakta ve gerçekleri anlatmaktadır. Bunu ne FETÖ'cü hainler, ne de Yunan trolleri engelleyemez.
Bu hesap BAU DEGS'in diğer hesabıdır: https://twitter.com/baumags/status/1375755989694156804?s=20

Yayınımıza hem buradan hem de kısıtlanan diğer hesabımızdan devam ederek ülkemizi ve dünyamızı bilgilendirmeye ve aydınlatmaya her daim devam edeceğiz."