Çin aşısı mı Alman aşısı mı? ‘Kolumu sıyırdım bekliyorum’

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Alman aşısı vurdurmak istediğini ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile konuşmasının ardından Çin aşısını tercih ettiğini yazdı. Hakan "Kolumu sıyırmış Çin aşısı için sıranın bana gelmesini beklemekteyim" dedi.

Çin aşısı mı Alman aşısı mı? ‘Kolumu sıyırdım bekliyorum’

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da katıldı. ‘Alman aşısı mı, Çin aşısı mı' tartışmalarını kaleme aldı. 

Hakan, "Çin aşısının üretimi daha pahalıymış... Üstelik daha çok insan üzerinde denenmiş... Üstelik uzun vadeli olumsuz bir etkisi olmayacağı biliniyormuş..." dedi. 

Hakan, bugünkü yazısının ilgili bölümünde şu ifadelere yer verdi:

"Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile konuşmadan önce... Gönlüm Alman aşısından yanaydı.

Çünkü rahmetli babam, 'Alman arabasından şaşmayacaksın. Alman yaparsa sağlam yapar' ekolündendi. Onun tavsiyesini göz önünde bulunduruyordum. Üstelik Alman aşısında Uğur ve Özlem hocalar gibi yerli ve milli unsurlar da başat rol oynuyor ki bu da bir artı puandı.

Ama Fahrettin Koca ile konuşunca... Bu yaklaşımım acayip sarsıldı.

Çin aşısının üretimi daha pahalıymış... Üstelik daha zahmetliymiş... Üstelik daha çok insan üzerinde denenmiş... Üstelik geleneksel yöntemle üretiliyormuş... Üstelik uzun vadeli olumsuz bir etkisi olmayacağı biliniyormuş...

Son durumum şudur: Kolumu sıyırmış Çin aşısı için sıranın bana gelmesini beklemekteyim."