Çinlilerden dünyayı şaşkına çeviren televizyon: İlk kez böylesini gördük!

Uzun yıllardır evlerimizde olan televizyonlar iyiden iyiye değişiyor. Philips, LG ve Samsung'tan sonra bu kez Xiaomi, yeni televizyonunu ilk kez dünyaya gösterdi.

Çinlilerden dünyayı şaşkına çeviren televizyon: İlk kez böylesini gördük!

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition tanıtıldı. Bu televizyonu diğerlerinden ayıran en önemli farkı ise şeffaf bir tasarıma sahip olması. Dünyanın seri üretimi yapılan ilk saydam televizyonu olan ürün, 5.7 mm kalınlığa sahip.

55 inç büyüklüğünde şeffaf OLED ekrana sahip olan ürün, 120 Hz tazeleme ve 1 ms gecikme süresine sahip. Ürün, tepeden de bu şekilde görünüyor.

Full HD çözünürlük sunan (yani 1920 x 1080 piksel) ve 10 bit renk derinliğiyle gelen ekran, 150.000: 1 kontrast oranı sunuyor ve DCI-P3 renk gamutunun da yüzde 93'ünü destekliyor.

MediaTek 9650 işlemciden gücünü alan televizyon, 20'den fazla algoritmayla birlikte görüntüleri anlık olarak optimize edebiliyor.

Dolby Atmos desteği de sunan ürün, tüm giriş/çıkş portlarına sahip.

16 Ağustos'ta satışa sunulması planlanan Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition, 7200 dolardan satılacak.

Bu televizyon ise çok farklı bir teknoloji kullanıyor. Samsung'un uzun süredir beklenen televizyonu satışa çıktı! Televizyon, görüntüsü ve özellikleriyle şaşırtıyor...

Samsung Q950TS 8K QLED TV modeli Tayvanlı tedarikçilerin de yardımıyla özel bir birleşim sürecine sahip. Ön panel olduğu gibi gövdeye entegre edilmiş ve çerçevelere ihtiyaç kalmamış. Sadece alt çerçevenin kalınlığı kaide nedeniyle biraz fark ediliyor.

Infinity Screen adı verilen bu teknoloji ile birlikte kasanın kalınlığı 15mm olmuş. Çerçeveler kalktığı için projeksiyonun verdiği duvara yansıtma hissiyatı daha parlak bir şekilde izleyiciye sunuluyor.

Quantum Processor 8K işlemcisi ile güçlendirilen televizyon yapay zeka ile içerikleri 8K olarak daha verimli ölçeklendirebiliyor. Ayrıca YouTube platformu da televizyon için 8K çözünürlükler hazırlayacak.

Yine yapay zeka ve Object Tracking Sound teknolojisi sayesinde sahnedeki nesnelerin hareketine göre sesler optimize ediliyor.

Bixby ise kullanıcıların komutlarına göre arka plan görüntülerini değiştirebiliyor.