Cinsel saldırı ile suçlanan belediye başkanı: Evet öptüm ama onu değil

featured

2 ay boyunca S.T. isimli kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın da içinde bulunduğu 4 kişinin savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı. Atabay hakkındaki iddialara “6 yıldır mücadele ettiğim rant çetesinin bir iftirasıdır” yanıtını verdi. Savcılık ifadesinde “1 numaralı videodaki öpüşen kişi benim. Ancak karşımdaki kişi S.T. değil. Kutlama yapıyorduk. Söz konusu anı ölümsüzleştirmek için videoya aldık” ifadeleri ise dikkat çekti.

Didim Belediye Başkanı Atabay (61), meclis üyeleri Ali Ç. (65), Öner Ç. (60) ile Öznur G. (38)’nin belediyeye iş için başvuran S.T. isimli kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanmıştı. 

‘RANT ÇETESİ’ 

Hürriyet’in manşete taşıdığı habere göre hakkında suçlamalara yanıt veren Atabay, “Bu olay benim görevden alınmam için, 6 yıldır mücadele ettiğim rant çetesinin bir iftirasıdır” ifadeleriyle söze başladı.

GAYRİMENKUL SAHİPLERİNİ SUÇLADI 

Yıkım kararı aldıkları gayrimenkul projesine işaret eden Atabay, “Bu çetenin kurduğu tuzak bu. 6 yıldır mücadele ediyoruz. Evim kurşunlandı, üniversitede okuyan kızım kaçırılmaya çalışıldı. İki başkan yardımcımız darp edildi. Yıkım kararı aldığımız gayrimenkul projesinin sahipleri benden kurtulmak istiyor” dedi.

Atabay, savcının “Hakkınızda söz konusu iddiaları ortaya atan S.T. isimli kadının kim olduğunu düşünüyorsunuz?” sorusuna yönelik ise, anılan kişinin isim ve soyismini belirterek “S.T.’nin, savunmamda belirttiğim çete ile ilişkili olduğunu düşünüyorum. Kendisi bir internet sitesinde yazı yazıyor. Aynı zamanda Aydın ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) üyesi. Bu kişi Aydın Efeler İlçe Kadın Kolları üyesi. 2017 kadın kolları başkanlığı için seçime girdi. Ancak seçilemedi daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etti” yanıtını verdi.

‘KUTLAMA YAPIYORDUK’

Atabay, kendisine gösterilen ilk videoya ilişkin “1 numaralı videodaki öpüşen kişi benim. Ancak karşımdaki kişi kesinlikle S.T. değil. Söz konusu kadın Z.N.Y. Bu görüntüler kendi evimde çekildi. Kuvvetle muhtemel söz konusu görüntüleri kendimiz çektik. O esnada kutlama yapıyorduk. Söz konusu anı ölümsüzleştirmek için videoya aldık” dedi. Atabay, ikinci videoda, yüzleri görünmeyen iki kişiden, erkek olanın kendisi olmadığını belirtti. Atabay, biri kadın iki erkeğin cinsel ilişkiye girdiği üçüncü videodaki kişilerin de kendisi ile ilgisi olmadığını kaydetti.

 

Cinsel saldırı ile suçlanan belediye başkanı: Evet öptüm ama onu değil

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!