Dani Alves intihar etti mi? Sözcüsü ve kardeşinden açıklama geldi…

Cinsel saldırı suçundan 4 buçuk yıl hapis cezasına çarptırılan Brezilyalı eski futbolcu Dani Alves’in hapiste intihar ettiği ve hayatını kaybettiği iddia edilirken, ünlü futbolcunun sözcüsü ve avukatları, basında çıkan bu iddiaları yalanladı. Alves'in kardeşi çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

featured

Brezilyalı gazeteci Paulo Albuquerque’nin iddiasına göre, cinsel saldırı suçundan 4 buçuk yıl hapis cezasına çarptırılan ve yaklaşık 1 yıldır da cezaevinde bulunan Barcelona ve Brezilya Milli Takımı’nda foma giyen eski futbolcu Dani Alves’in intihar ettiği ve hayatını kaybettiği öne sürülmüştü.

Dani Alves’in Sözcüsü intihar iddialarını yalanlarken, açıklamasında, “Bilgi, Rio de Janeiro’dan Paulo Albuquerque tarafından sosyal ağ X profilinde yayınlanmıştır. Hiçbir dayanağı ve doğruluk payı yoktur. Bu iddiayı ortaya atan sorumsuz kişiye dava açılmalı” dedi.

‘SİZİN AİLENİZ YOK MU?’

Alves’in kardeşi Ney Alves de yaptığı paylaşımda, “Tanrı sana, insanoğlunun zalimliğinin üstesinden gelmen ve buna katlanman için sağlık versin kardeşim. Tanrı senin ve ailemizin hayatına merhamet etsin.O zaten hapiste, mahkum edildi. Bu yeterli değil mi? Şimdiki delilik şu, onun ölmesini istiyorlar. Ne kadar zalimce! Babam 70 yaşın üzerinde, annem 60 yaşını geçti. Sizin aileniz yok mu? Bunu yaymaya devam ediyorlar. Tanrı size merhamet etsin” ifadelerini kullandı.

CİNSEL SALDIRIDAN CEZAEVİNDE

40 yaşındaki Dani Alves, bir gece kulübünde tanıştığı kadına cinsel saldırıdan suçlu bulunmuş ve 4 buçuk yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Suçlamayı reddeden Alves, “O gece Sutton gece kulübünün VIP alanının tuvaletinde olanlarla ilgili olarak vicdanım gerçekten rahat.” ifadelerini kullanmıştı.

İspanya’da görülen mahkemenin karar metninde şu ifadelere yer verilmişti:

“Sanığın (Dani Alves) müştekiyi anieden yakalayarak yere attığı, hareket etmesini engellediği ve müştekinin ‘hayır’ demesine, ayrılmak istemesine rağmen cinsel ilişkiye girdiği kanıtlanmıştır. Bunu, şiddet kullanımı ve rıza olmamasına rağmen yaptığı tespit edilmiştir. Mağdur, cinsel ilişkiye tüm gücüyle karşı çıkmış ancak engel olamamıştır. Mağdurun iradesini kırmak için şiddetin varlığını açıkça ortaya koyan yaralar mevcuttur. Sanık da cinsel ilişkiyi inkar etmemiştir. Mağdurun rıza gösterdiğine dair hiçbir kanıt bulunamamıştır.”

ESKİ EŞİNE MEKTUP GÖNDERMİŞ

Öte yandan Alves’in, olayın ardından kendisinden boşanan eski eşi Joana Sanz’a kısa bir süre önce mektup gönderdiği ortaya çıkmıştı.

Mektubu sosyal medya hesabından paylaşan Sanz, kısa süre sonra ise paylaşımını kaldırmıştı.

Alves, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hayalini kurduğum ve kurmaya devam ettiğim şey… Seninle tüm yollara çıkmak istiyorum. Yanlış kadını seçmedim. Evet, o sendin. İçinde senin olmadığın tek bir gün, tek bir an, tek bir planım yok. Uyandığını görebileceğim günün gelmesi için her gün dua ediyorum. Nerede olursa olsun hep ama sen hep yanımda ol. Garip duygular hissediyorum. Seni seviyorum.”

Dani Alves intihar etti mi? Sözcüsü ve kardeşinden açıklama geldi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!