Cinsel saldırıya uğrayıp intihar girişiminde bulunan İ.E. 33 gün sonra öldü

Batman'ın Beşiri ilçesinde, cinsel saldırıya uğradığını anlatan bir mektup bıraktıktan sonra tabancayla intihar girişiminde bulunan İ.E. (18), yaklaşık 1 aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aile, mektupta adı geçen uzman çavuş M. O. hakkında suç duyurusunda bulunurken şüpheli sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Cinsel saldırıya uğrayıp intihar girişiminde bulunan İ.E. 33 gün sonra öldü

Olay, 16 Temmuz günü, Beşiri ilçesinde meydana geldi. İ.E., ailesiyle yaşadığı evde, Musa Orhan isimli bir kişinin cinsel saldırısına uğradığını anlatan mektup bırakarak, kime ait olduğu öğrenilemeyen tabancayla intihar girişiminde bulundu.

Ailesi tarafından kanlar içinde bulunan İ.E., Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İ.E. tedavi altına alınırken, aile, mektupta adı geçen Uzman Çavuş M. O. hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan şüpheli, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

BU SABAH HAYATINI KAYBETTİ

Yaklaşık bir aydır yoğun bakım servisinde tedavi altında olan İ.E., bu sabah doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Olayın duyulmasının ardından vatandaşlar tacizle suçlanan uzman çavuşun tutuklanması için sosal medyada kampanya başlattı.