Çirkin paylaşıma gözaltı

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş ilgili sosyal medya sitesinde çirkin paylaşımlar yapan V.M., Sakarya’da gözaltına alındı. 

Çirkin paylaşıma gözaltı

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, sosyal medya sitesi Twitter’da V.M. tarafından hedef alındı. V.M.’nin paylaşımı sonrası sosyal medyada Başak Demirtaş’a çok sayıda destek mesajı geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile çok sayıda isimden de çirkin paylaşıma kınama geldi. Paylaşımın ardından harekete geçen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, ”Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir” açıklaması yapıldı.

Başlatılan soruşturmada M.V., gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

BAKAN GÜL: GEREĞİ YAPILACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Başak Demirtaş’a yönelik sosyal medya paylaşımını kınayarak, şu paylaşımı yaptı: “Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır.”

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başak Demirtaş hakkında sosyal medyada yapılan paylaşıma tepki göstererek, “Siyasi eleştiriye evet fakat ahlaksızlığa hayır. Başak Demirtaş hakkında utanç verici paylaşımlar yapan kişi muhakkak hukuka hesap verecektir” ifadelerini kullandı.

  • Nihat
    Nihat
    Ahlaksızlık çamuruna battık boğuluyoruz
    12 ay önce Cevapla 0