CNN Türk muhabirinden ‘fırıncı’ açıklaması!

Canlı yayında fırıncıya mikrofon uzatan muhabir, fırıncının pahalılıktan bahsetmeye başlamasıyla röportajı kesmişti. Görüntülerin tepki çekmesinin ardından CNN Türk muhabiri Mücahit Topçu açıklama yaptı.

CNN Türk muhabirinden ‘fırıncı’ açıklaması!

Demirören Medya bünyesindeki CNN Türk kanalının muhabiri Mücahit Topçu’nun, konuştuğu fırıncının artan fiyatlardan şikâyet etmesi üzerine, fırıncının sözleri bitmeden mikrofonu çekmesi eleştirilmişti.

Topçu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, fırıncının sözünü kesmek istemediğini tecrübesizliği nedeniyle böyle bir olayın yaşandığını belirtip özür diledi.

CNN Türk muhabiri paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık son 2 gündür, yaptığım, daha doğrusu yapamadığım bir canlı yayın röportajı üzerinden şahsım ve CNN TÜRK hedef alınmaktadır. Bu süre boyunca çok ağır küfür ve hakaretlere maruz kaldım. Konuştuğum fırıncı zamdan bahsettiği için röportajı kestiğim iddia edildi. Oysa bunun gerçekle ilgisi yoktu. Bu yazıyı hem gerçeği anlatmak ve hem de üzdüğüm herkesten özür dilemek için kaleme almaya karar verdim. Söz konusu röportajı fırıncının söyledikleri nedeniyle kesmedim. İtiraf etmek gerekirse o sırada fırıncının ne söylediğine de canlı yayın heyecanıyla çok dikkat etmedim. Çünkü bana verilen 2-3 dakikalık bir canlı yayın süresi vardı. Ben o süreyi aştığımı düşünerek bir an önce yayını bitirip sözü stüdyoya bırakmak istedim. Ancak gerçekten büyük bir hata yaptım. Açıkçası yeterince tecrübeli olmayışımın faturasını ödedim. Benim için basit sandığım bir canlı yayındı. Ancak basit sandığım bir yayının bu denli farklı anlamlar yüklenerek şahsıma ve çalıştığım kanala yönelik böylesine büyük bir olay haline gelebileceği hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten çok üzgünüm. Yöneticilerim de röportajı neden kestiğimi sorduklarında onlara da verecek bir cevap bulamadım. Sadece mahcup oldum. Tecrübesizliğim nedeniyle böyle bir olay yaşandığını söyleyip özür diledim. Onların anlayışına sığındım ve hala sığınıyorum. Ancak özellikle de çeşitli gazete ve internet sitelerinde görev yapan meslek büyüklerimin benim gibi genç bir gazeteciyi bu denli acımasızca hedef almaları beni çok derinden yaraladı. Her türlü eleştiriyi kabul etmeye hazırım. Ancak genç bir gazeteciyi sırf tecrübesizliği nedeniyle yaptığı bir hata yüzünden bu şekilde infaz etmek ve hedefe koymak ne kadar doğru, bunu kamuoyunun ve meslek büyüklerimin takdirine sunmak isterim. Hatamı kabul ediyor ve edindiğim bu tecrübeyle mesleğimi daha iyi bir şekilde sürdürmek istiyorum. Bundan sonraki meslek yaşantımda çok daha dikkatli olacağım. Sırf tecrübe eksikliğim nedeniyle yaşanan bu olaylar nedeniyle tüm kamuoyu ve yöneticilerimden özür diliyorum.