‘CNN Türk’ten kovuldu’ iddiasına açıklama: Kimse kafasına göre…

Kamuoyunda büyük tepki çeken Termik Santral haberinden sonra CNN Türk'ten kovulduğu iddia edilen Beste Uyanık'tan açıklama geldi. Uyanık, kovulduğu yönündeki haberleri yalanlayarak, istifa ettiğini açıkladı. 

‘CNN Türk’ten kovuldu’ iddiasına açıklama: Kimse kafasına göre…

Uyanık açıklamasında “CNN Türk ekranında kendi isteğimle yokum. 8 yıldır evim dediğim kanalımda zevkle çalıştım ancak son olaylar sonrası yüklerim ağır geldi.. Geride kalan arkadaşlara başarılar” ifadelerini kullandı.

YÖNETİMİN SORUMLULUĞU İMASI

Uyanık, “Ancak biliniz ki, bir televizyon kanalında kimse kafasına göre haber yapmaz, yapamaz.. Önce editörlerin sonra haber müdürlerinin ve genel müdürün gözetiminde hazırlanır her şey” diye yazdı.

Uyanık daha sonra bir paylaşım daha yaparak, “O gün neden istifanı vermedin diyenlere yanıtım var.Ben bu süreçte evim dediğim kanalıma, CNN Türk’e sadık kalmayı tercih ettim ve bekledim.. Sağlık olsun.. sevgiler” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CNN Türk’teki ‘Günün Ekonomisi’ programında termik santrallere filtre takılmamasını savunan ve bunun olumlu getirileri olduğunu iddia eden sunucu Beste Uyanık, kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Uyanık’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın termik santrallerle ilgili kararı veto etmesinin ardından CNN Türk’ten kovulduğu iddia edilmişti.