CNN Türk'ün ünlü ekran yüzü Buket Güler'den ayrılık mesajı

Son dönemde sürekli ayrılık haberleri ile gündeme gelen CNN Türk’e bu kez ünlü ekran yüzü veda etti.

CNN Türk'ün ünlü ekran yüzü Buket Güler'den ayrılık mesajı

Son dönemin en çalkantılı haber kanallarından CNN Türk’te dikkat çeken bir ayrılık daha yaşandı.

CNN Türk'te 2 yıldır görev yapan ve son olarak Hafta Sonu Ana Haber Bülteni'ni sunan ekran yüzü Buket Güler istifa ederek kanalla yollarını ayırdı.

Buket Güler ayrılık kararını sosyal medya hesabından "Sırada benden bir haber var. Bugün itibariyle CNN Türk’ten kendi isteğimle ayrıldım. Haber merkezindeki çalışma arkadaşlarıma ve CNN Türk’ün tüm emekçilerine her şey için çok teşekkür ederim. Sevgiler" sözleriyle duyurdu.

BUKET GÜLER KİMDİR?

1983 yılında Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü, yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

Mesleğe, üniversitenin ilk yılında Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu’nun Ankara haber merkezinde muhabir olarak başladı. 

Hürriyet Gazetesi'nin ekleri ile TEMPO Dergisi'nde özel haber ve röportajlar yaptıktan sonra TRT Türk kanalının kuruluşu ile birlikte televizyon haberciliğine adım attı. TRT Türk'te Dünyamız Detay ve TRT Dünya Gündemi programlarını sunduktan sonra Habertürk'e transfer oldu. 2018 yılında ise CNN TÜRK ailesine katıldı.  

İngilizce bilen Buket Güler, sunduğu haberlerde teğet geçtiği insanların hikayelerini kaleme alıyor. Bir gün televizyon ekranından izlenen, haberlere konu olan o kişilerin hikayelerinin, hayallerinin duyulması için yazılarını kitaplaştırmayı hayal ediyor.