‘Çocuk istismarı affı’ isteyen vekil hangi vakfın yöneticisi çıktı?

featured

Reform paketiyle ilgili önerisi tepki çeken AKP Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar’ın Ensar Vakfı’nın Van Şube Başkanlığını görevini yürüttüğü ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘reform’ söyleminin ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TBMM’de ‘yargı reformu’ turuna çıktı. Gül, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ile Adalet Komisyonu toplantılarına katılarak milletvekillerinin önerilerini dinledi.

AKP milletvekili Osman Nuri Gülaçar ‘çocuklarla evlenenlerin mağduriyetinin giderilmesini’ istedi. Bakan Gül’e talebin nedenlerini anlatan Gülaçar, kamuoyunda böyle bir beklenti olduğunu öne sürdü. AKP’li Gülaçar, “Kamuoyunun bizden beklentisi olarak genç yaşta evlilik yapanların artık sorunlarının bitirilmesi noktasında, özellikle sayın bakanımızdan istirhamımız bu konunun gündeme getirilip bu işin de çözülmesidir çünkü çok fazla mağdur aile söz konusu” dedi.

ENSAR VAKFI YÖNETİCİSİYMİŞ

AKP’li Osman Nuri Gülaçar’ın milletvekili olmadan önce adı kamuoyunda sıklıkla yurtlarındaki çocuk tecavüzleri ile gündeme gelen ENSAR VAKFI’nın Van Şube Başkanlığını görevini yürüttüğü ortaya çıktı.

HaberAlternatif’ten Celal Eren Çelik’in haberine göre uzun süre AKP Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar‘ın yürüttüğü ENSAR VAKFI Van Şube Vakfı Başkanlığı görevini daha sonra sürdüren bir başka isim ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Şakir Gözütok oldu.

Şakir Gözütok’un adı da İlahiyat Fakültesi’nde Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttüğü esnada Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ndeki taciz skandalına karıştı.

TEPKİLER ÜZERİNE GERİ ÇEKİLMİŞTİ

Çocuk istismarcılarına af hazırlığı, son dönemde sık sık gündeme geldi. Bu yıl başında yeniden gündeme getirilen ve yargı reformu öncesinde ‘beklemeye alınan’ son tekliften tamamen vazgeçilmediği öğrenildi.
Son taslak düzenlemesine göre, istismara maruz bırakılan çocuğun 14 yaşını tamamlaması durumunda, istismarcı kişi o çocukla evlenirse ceza ertelenecek. Düzenlemeyle ayrıca cezanın, evliliğin beş yıl içinde son bulması durumunda yeniden uygulanması hüküm altına alınacak.

ENSAR VAKFI TECAVÜZ SKANDALI

Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait evlerde kalan çocukların cinsel istismara ve tecavüze maruz kaldığı ortaya çıkmıştı. 2012-2015 yılları arasında, 9-10 yaşlarında çok sayıda çocuğa tecavüz ettiği polis raporuyla belgelenen 54 yaşındaki Muharrem Büyüktürk adlı öğretmen 4 Mart 2016 tarihinde tutuklanmıştı.

‘Çocuk istismarı affı’ isteyen vekil hangi vakfın yöneticisi çıktı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Yok mu bu rezillerin ve rezilliklerin bir sonu??

    Cevapla
  2. şaşırtmadı

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!