Çocukların müstehcen görüntülerini sattılar! 4’ü kamu personeli 44 kişiye operasyon

featured

Sosyal paylaşım uygulaması Telegram üzerinden çocuğun cinsel istismarına yönelik müstehcen görüntüleri para karşılığı satan veya satın aldıkları tespit edilen 44 şüpheli hakkında eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şüpheliler arasında doktor, polis, sözleşmeli er adayı ve uzman erbaşın da bulunduğu 4 kamu personeli bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından TCK’nin 226/3. maddesinde düzenlenen “Çocukların kullanıldığı müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma” suçundan soruşturma yürütülüyor.

Soruşturma kapsamında, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca Telegram isimli sosyal paylaşım uygulamasındaki gruplarda çocuğun cinsel istismarına konu olabilecek içerikteki müstehcen görüntülerin paylaşıldığı ve bu görüntülerin para karşılığı satıldığı tespit edildi.

Bu gorüntüleri satan veya satın alan 46 şüpheliden 2’si hakkında aynı konu ve suç tarihlerinde başka dosyalardan işlem yapıldığı belirlendi. Bunun üzerine haklarında gözaltı kararı verilen 44 şüpheli hakkında eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şüpheliler arasında doktor, polis, sözleşmeli er adayı ve uzman erbaşın da bulunduğu 4 kamu personeli bulunduğu ortaya çıktı. 

Çocukların müstehcen görüntülerini sattılar! 4’ü kamu personeli 44 kişiye operasyon

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 6 ay önce

  Çocukların müstehcen görüntüsü olur mu yahu??
  Nasıl bir zihniyet bu?
  ÇOCUK ONLAR…

  Cevapla
 2. 6 ay önce

  yüz kızartıcı suç.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Türkiye de, Türk, kadin, hayvan ve cocuk olmak suc diye düzeltmeliyim önceki yorumumu. Iyice igrenclesti toplum. Erdoganin ensari da gelince daha da bir tuhaflasti. Kanserli hastaya tedavi yerine daha fazla radyasyona maruz birakiyorlar. Türk toplumu korkunc bir saldiri altinda.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!