Çorlu'daki tren kazasında oğlunu kaybeden anne yoğun bakıma kaldırıldı

Çorlu'da meydana gelen tren kazasında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel, koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındı.

Çorlu'daki tren kazasında oğlunu kaybeden anne yoğun bakıma kaldırıldı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı tren kazasında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel, 5 gün solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye yatırılmıştı.

Mısra Öz’ün babası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kızım Mısra Öz, Covid-19’dan dolayı an itibarı ile yoğun bakımda” diye yazdı.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Mısra Öz adına başlatılan paylaşım kampanyasında binlerce kişi mücadelesini “Mısra Öz 5 gündür yoğun bakımda. Oğlunu kaybettiğinden beri istisnasız her gün yazdı, konuştu, haykırdı. Şimdi yaşam mücadelesi verirken yazamadığı için biz yazalım. 1014 gün oldu. Çorlu Tren Kazasında adalet yerini bulmadı. #ÇorluTrenKatliamı #OğuzArdaSel” ifadeleriyle hatırlattı.

Paylaşıma çok sayıda milletvekili destek verdi. ‘Çorlu Tren Katliamı’ ve ‘Mısra Öz’ etiketi, Twitter’da üst sıralara yükseldi.

HASTAYKEN MESAJI YİNE ARDA SEL OLDU

Yaklaşık 5 gün önce hastaneye yatırılan Mısra Öz’ün o dakikalarda yaptığı bir paylaşımı da dikkat çekti. Hastalıkla mücadele ederken Mısra Öz, “39 derece ateşle gecenin bi vakti uyanıp, Arda'nın da ateşine bakiyim diye doğrulmak ve o an onun yokluğu ile irkilip, gerçeği hatırlamak. Ne yaşadığımızı bizler biliyoruz. Adı Izdırap. Sebep olanların hiç duymadığı bir şey” ifadelerini kullandığı görüldü.

NE OLMUŞTU?

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı'ya gitmek üzere hareket eden, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu yolcu treni, 8 Temmuz 2018'de Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak, devrilmişti. Kazada 7'si çocuk 25 kişi yaşamını yitirmiş, 328 kişi de yaralanmıştı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kazanın meydana gelmesinde kusurlu bulunan TCDD 1'inci Bölge Müdürlüğü Halkalı 14'üncü Demiryolu Bakım Müdürlüğü'nde Demiryolu Bakım Müdürü olarak görev yapan Turgut Kurt, Çerkezköy Yol Bakım Şefliği'nde Yol Bakım ve Onarım Şefi olan Özkan Polat, Yol Bakım Şefliği'nde Hat Bakım ve Onarım Memuru Celaleddin Çabuk ile TCDD bünyesinde çalışan ve mayıs ayındaki yıllık umumi muayene raporunda imzası bulunan Köprüler Şefi Çetin Yıldırım hakkında 'taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Tutuksuz sanıklar Turgut Kurt, Özkan Polat, Çetin Yıldırım ve Celaleddin Çabuk'un suçlamaları kabul etmediği duruşma, bilirkişi heyetinin ek raporunun savcılığa gönderilmesine karar verilerek, 7 Eylül gününe erteledi.