'Çözüm' uğruna Rumlara ödenecek ağır faturanın farkında mısınız?

Sabahattin İsmail yazdı...

'Çözüm' uğruna Rumlara ödenecek ağır faturanın farkında mısınız?
'Çözüm' uğruna Rumlara ödenecek ağır faturanın farkında mısınız?

1- Rumlarla bir federasyon konfederasyon ortaklığı veya anlaşmalı ayrılığa dayalı iki devletli bir çözüm lehimize olamaz. Rum tarafı Federal - konfederal bir ortaklığı veya iki devletli bir çözümü kabul etmek için bizden çok ağır bir bedel isteyecektir.

 Bu ağır bedel Maraş, Güzelyurt, Karpaz dahil en az yüzde 10 toprak tavizi, garantörlüğün İPTALİNİ ve Türk askerinin çekilmesini, bize kalacak az miktardaki toprak içindeki eski mülklerinin iadesini veya tazminatını ve Doğu Akdeniz’deki doğal gazı talep edecekler.. 

Bunca tavize ne gerek vardır? Çözüm KKTC'dir 

*

2- O nedenle Rumlarla çözüm görüşmesi yapmak yanlıştır.37 yaşındaki bağımsız egemen devletimiz KKTC çözümdür. Yapılması gereken tek karış toprak tavizi ve sözünü ettiğim diğer tavizleri vermeden KKTC'nin dost ülkeler tarafından tanınmasını sağlamaktır. Tanınma olmadan hiçbir görüşmeye oturmamaktır. 

TANINMA olmazsa çaresiz değiliz. 

O zaman büyük devlet adamı Rahmetli 

Bülent Ecevit'in geçmişte önerdiği Dışişlerinde ve savunmada Türkiye'ye bağlı içte bağımsız özerk devlet modeline geçmektir

*

3- Kıbrıs sorunu Türkler açısından 1974'de çözülmüştür.

Çözüm isteyen Rumlardır çünkü sorun onlar açısından çözülmemiştir. Çünkü ancak bir çözümle Türk askerini adadan çıkarabilirler, kaybettikleri toprağı-mülkleri alabilirler, garantörlüğü iptal ettirebilirler, Türk askerini adadan çıkarabilirler, Doğu Akdeniz 'deki doğal gaza el koyabilirler, KKTC'yi yok edebilirler ve bizi AB içinde eritebilirler . Onlar için çözüm bunların gerçekleşmesidir. 

Bu nedenlerle Rumlarla çözüm görüşmesi yapmak ayağımıza kurşun sıkmaktır. Onların istediği çözümün gerçekleşmesine hizmet etmektir 

Görüşme ve çözüm diye diye çırpınanlara sesleniyorum:

Yanlıştan vazgeçin. Enerjinizi ve zamanınızı gereksiz görüşmelere değil, KKTC'nin tanınması için çalışmakla harcayın

*

4- Nisan ayında BM gözetiminde, AB-ABD yaptırım tehditleri altında yapılacak olan 5+BM görüşmesi işte bu nedenlerle çok gereksizdir.

Bu sıkışık zamanımızda  Kendi kendimizi emperyalist güçlerin baskı, tehdit ve şantajlarına açık hale getireceğiz.

52 yıl süren görüşmeler ve masada yarım asır kaybetmemiz yetmedi mi?

Bu, büyük bir akıl tutulmasıdır. Çözüm için Ruma ödeyeceğimiz ağır bedelleri yukarıda yazdım.

Bu ağır bedelleri ödemeye, toprağımızı %24-25'e indirmeye, Rumlara milyarlarca dolar tazminat ödemeye, garantörlüğü pazarlık konusu yapmaya, Doğu Akdeniz’deki gazı Rumlara Bırakmaya ne gerek vardır? Buna değer mi? 

Aklınızı başınıza alın! 

52 yıl Ruma çözüm için yalvarmakla geçti 

Yetmedi mi? 

Bıkmadınız mı?