Cübbeli Ahmet, Erdoğan’la tartışmasını anlattı… ‘Beni aradı, çok sinirli dediler’

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, İmam Hatiplere yönelik eleştirileri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile nasıl tartıştığını anlattı.

featured

Cübbeli Ahmet Hoca’ ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, geçen aylarda “Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin” açıklamasıyla dikkat çekmişti.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İmam Hatiplere yönelik eleştirileri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini aradığını ve “böyle nasıl konuşursun” dediğini söyledi.

CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan Cübbeli Ahmet, yaşadıkları tartışmayı şöyle anlattı:

‘ÇOK SİNİRLİ DEDİLER DEDİM BEN DE SİNİRLİYİM’

“İmam Hatip konusunda aradı beni. Dediler çok sinirli dedim olsun ben de sinirliyim. Çok açık konuşamam ama 15 dakika konuştuk. Böyle konuşursan 1 milyon 300 bin imam hatipli var bunlar seni sevmez dedi. Sevmesinler dedim. Ben kimse tarafından sevilmek beğenilmek için konuşmuyorum.

İfadem aşırıya kaçmış olabilir ama FETÖ işinde de 2009’da bunlar dini batıracak derken fitne çıkarıyorsun Ahmet efendi dediler, sonra haklı çıktığım gibi burada da bir ön alınsın demek istedim. Yav dedi bir Ahmet Hakan gibi imam hatiplinin programında nasıl böyle konuşuyorsun sen böyle dedi. Ben doğru bildiğimi herkesin programında konuşurum dedim.”

 

Cübbeli Ahmet, Erdoğan’la tartışmasını anlattı… ‘Beni aradı, çok sinirli dediler’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!