Cübbeli Ahmet ile Dilipak arasında ‘namaz-ekonomi’ polemiği

Cübbeli Ahmet, "Toplumun yüzde 90'ı namaz kılmıyor. Ondan sonra 'ekonomi neden böyle' diyorsunuz" demişti. Abdurrahman Dilipak'tan yanıt geldi: 2 namaz kıldın diye ekonomi düzelmez, doğru işler yapacak, üreteceksin.

featured

İsmailağa cemaatinin medyatik ismi “Cübbeli Ahmet” lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya kanalında “Namazsızlığın artması ekonomiyi bozar mı?” başlıklı bir sohbetinde “Toplumun yüzde 90’ı namaz kılmıyor. Ondan sonra ‘ekonomi neden böyle’ diyorsunuz. Ne beladayız ya… Ne beladayız. Ondan sonra da bana ekonomiden bahsediyorsun ya. Ekmek bulduğuna yediğine şükret” demişti.

Yeni Akit’te yazılarına son verilen İslamcı yazar Abdurrahman Dilipak, Twitter hesabından Cübbeli Ahmet’e yanıt verdi:

“Şimdi neyi, nasıl düzelteceksin. Namazın anlamı ve insana yüklediği sorumluluğun farkında olmak, insanı kötülük yapmaktan men eder, etmiyorsa o namaz gösteriştir. Amaan aman, söze bak, söyleyene bak… 2 namaz kıldın diye ekonomi düzelmez, doğru işler yapacak, üreteceksin, ayrıca Allah bizi artırarak- eksilterek imtihan eder. Ne yani Ebu Zer namaz kılmadığı için mi zengin değildi. Amaan aman, söze bak, söyleyene bak, onu eleştirene bak, nasıl bir toplum olduk biz. Allah cahil ve zalim bir topluluğu hidayete erdirmez. Örnek ortada.”

Cübbeli Ahmet ile Dilipak arasında ‘namaz-ekonomi’ polemiği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 ay önce

  Dilipak, Cübbeliye her platformda fark atar! Tam bir aksakal ve entelektüel.

  • Dilipak bu günlerin mimarlarından biridir. Her ikisininde 5 para etmediği açıktır.

 2. 3 ay önce

  1- 1400 yıldır namaz kılan hangi milletin ekonomisi düzgün olmuş bir örnek gösterebilirler mi !
  2- Kur’anın Neresinde 4 Rekat farz yazıyor.
  Namaz’ın olmadığna dair o kadar çok delil varki ama ben bunlar gibi boş boş konuşacak vaktim yok artı her söylediğim sözden dolayı bedel ödememe gibi bir ayrıcalığımda yok.

 3. 3 ay önce

  namaz ahlak getirir yolsuzluğu hırsızlığı götürür bu da ekönömik iyileşme getirir dese neyse! namazların sonunda ekönömi iyi gitsin diye dua da edilebilir tabii!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!