At eti çıkan sucuklar Cübbeli Ahmet'in şirketinden mi?

Sahte ürünleri ifşa edilen 91 firma arasında yer alan ve ürettiği sucuk içinden at eti çıkan Lalegül şirketinin Cübbeli Ahmet Hoca'nın olduğu iddia edildi. İsmailağa cemaatinin yayın organı Lalegül Tv ise bir açıklama yaparak, söz konusu şirketle kendilerinin ilgisinin olmadığını öne sürdü.

At eti çıkan sucuklar Cübbeli Ahmet'in şirketinden mi?

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. Sahteciliği açıklanan 91 firma arasındaki Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketinin ürettiği sucuklarda at eti çıktığı ifşa edildi.

İstanbul Fatih'teki söz konusu şirketin, İsmailağa cemaati liderlerinden "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak Ahmet Mahmut Ünlü'nün olduğu öne sürüldü.

İddiayı gazeteci Celal Eren Çelik gündeme getirdi.

LALEGÜL TV: İLİŞKİMİZ YOK

İsmailağa cemaatinin yayın organı olan Lalegül Tv'nin resmi hesabından yapılan açıklamada, "Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan denetlemeler sonucu açıklanan gıda ürünlerinde hile yapan firmalar listesinde yer alan "Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda San. Tic. LTD. ŞTİ." ile Lalegül TV ve Lalegül FM kurumlarımızın hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır" denildi.

CÜBBELİ TARAFTARLARI 'YALAN' DEDİ

Öte yandan İsmailağa taraftarları sosyal medyada söz konusu şirketin Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgisinin olmadığını öne sürdü.

Çelik, bu iddialara şöyle yanıt verdi:

"Şimdi diyorlar ki; "Ticaret Sicil Gazetesi'nde bu şirket Cübbeli Ahmet'e ait değil" Zaten Lalegül TV de dahil hiç bir "Ticari" işletmede kendi adı yok Cübbeli'nin...Siz Cübbeli ile alakanız olmadan Fatih'de LALEGÜL markası ile kafanıza göre şirket açacaksınız öyle mi? Hadi oradan!"

Cübbeli Ahmet'in "at eti" konusunda daha önce yaptığı konuşmayı da hatırlatan Çelik, "Cübbeli'nin televizyonu LALEGÜL TV'de "At eti yenir mi?" sorusu soruluyor... Hocadan (!) gelen el cevap:"En fazla mekruh denmiştir,kesin yenilmez diye bir şey yok.Türki Cumhuriyetlerde sıklıkla tüketilmektedir"...( Videoda 2.20'den sonra)" ifadelerini paylaştı.