Cübbeli'den Ali Erbaş'a tam destek: Şeriata uygun

‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü’den Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek geldi. Ünlü, Erbaş’ın görüşlerinin ‘İslam şerîatine tamâmen uygun’ olduğunu söyledi.

Cübbeli'den Ali Erbaş'a tam destek: Şeriata uygun
Cübbeli'den Ali Erbaş'a tam destek: Şeriata uygun

Son zamanlarda devlet protokolünde sık sık yer alan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kuran kurslarının "zorunlu eğitimden sayılmasına" yönelik talebi, yargı yılının açılışını dualarla yapması ve "günaydın, tünaydın" demeyi “cahiliye dönemi adeti” olarak nitelendirdiği ‘Ramazan Günlükleri’ isimli kitabı gündem olmuştu.

Erbaş’a yönelik tepkiler yükselirken, İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den destek açıklaması geldi.

Ünlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Diyânet İşleri Başkanı’mızın lâiklik konusundan tutun günaydın tartışmasına kadar son günlerde tartışılan görüşlerini İslâm şerîatine tamâmen uygun görüyor ve hizmetlerinin devâmını diliyorum.

Kendisiyle hiçbir tanışıklığım olmamış ve hattâ benim aleyhime konuştuğunu da biliyorum ama "Kendisine uyulmayı hakeden en önemli şey hakkın tâ kendisidir".

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a göre 'Günaydın' demek cahiliye dönemi adeti