Cumhur İttifakı adayından CHP’li kadın adaya çirkin sözler: Önüne gelene sarılıyorsun, kötü örnek oldun

Cumhur İttifakı’nın Ordu Çamaş Belediye Başkan Adayı Mahmut Ayparçası'nın, CHP’nin Çamaş Belediye Başkan Adayı Leyla Çıtır hakkında söylediği sözler tepki çekti. Ayparçası, "Önüne gelene sarılıyorsun. Bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı? Çamaş'a kötü örnek oldun" ifadelerini kullandı. Leyla Çıtır'dan yanıt geldi.

featured

Ordu’da Çamaş ilçesinin Cumhur İttifakı Adayı olan MHP’li Mahmut Ayparçası, CHP’nin adayı Leyla Çıtır hakkında tepki çeken ifadeler kullandı.

Ayparçası şunları söyledi:

“31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu, ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var, iyi dedikodu yapmak. Eğer oraya da takılırsam sana o dedikoduları da canlı yayında anlatırım. Tamam mı? Kızım az kendine gel ya. Ya sonuçta bu bir seçim ne oluyor ya? Önüne gelene sarılıyorsun. Bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş’a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az.”

‘AKP’Lİ YETKİLİLER İLE VEKİLLER BUNUN AYARINI DÜZELTECEK Mİ, YOKSA O İŞİ BEN Mİ YAPAYIM’

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’den söz konusu sözlere tepki geldi. Adıgüzel, “Ordu Çamaş ilçesinin mevcut belediye başkanı ve yeniden Cumhur ittifakı adayı Mahmut Ayparçası, CHP’nin kadın adayı Leyla Çıtır’a hem de Kadınlar Gününde, bir Kadın Kooperatifinde ahlaksızca hakaret ediyor. Siyasetin de bir ahlakı var, bir seviyesi var. Bunun seviyesi zaten belli de o yanında oturup sessiz kalanlara ne demeli. Kendi partisi ve AKP’li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi, yoksa o işi ben mi yapayım” ifadelerini kullandı.

LEYLA ÇITIR’DAN YANIT GELDİ

Leyla Çıtır ise MHP’li adayın sözlerine ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Karşılıklı saygı ile yürüttüğümüz bu seçim sürecini bugün Mahmut Ayparçası tarafıma yaptığı büyük bir saygısızlıkla bozmuştur. Tarafıma 8 Mart Dünya kadınlar gününde bir dizi hakaret ederek kendi seviyesini belli etmiştir. Toplumun ve ailenin temelini oluşturan kadına saygısı olmayan bir kişiye ne anlatılsa kâr etmeyecektir. Bu nedenle ben rakiplerimi değil kendimi ve Çamaş’ım için yapacaklarımı anlatmaya devam edeceğim. Saygı ve sevgilerimle kamuoyuna arz ederim.”

 

Cumhur İttifakı adayından CHP’li kadın adaya çirkin sözler: Önüne gelene sarılıyorsun, kötü örnek oldun

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!