Cumhur İttifakı ortağından AKP’nin HDP ziyaretine itiraz

"HDP ile terörle arasına mesafe koymadığı ve PKK'nın açık siyasi şubesi olduğu için görüşmüyoruz. Bu anlamda HDP ile görüşülmesini doğru bulmuyoruz"

featured

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, başörtüsü kanunda AKP’nin yaptığı görüşmeleri değerlendirdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, görüşmeler tamamlandıktan sonra, uzlaşma sağlanabilirse ortak teklif, sağlanamazsa Cumhur İttifakı olarak teklifin Meclise sunulacağını açıkladı. CHP, başörtüsü serbestliği konusunda samimi ise bu anayasa değişikliği teklifine ‘evet’ verir; vermezse samimiyetsizliği ve başörtüsü düşmanlığı bir kez daha tescillenmiş olur. Kılıçdaroğlu’nun düştüğü bu çukurdan çıkmasının tek yolu var, o da partisinin anayasa değişikliği teklifine ‘evet’ demesi.”

‘DOĞRU BULMUYORUZ’

AKP heyetinin, Mecliste grubu bulunan siyasi partileri ziyaretini hatırlatan Destici, “HDP ile terörle arasına mesafe koymadığı ve PKK’nın açık siyasi şubesi olduğu için görüşmüyoruz. Bu anlamda HDP ile görüşülmesini doğru bulmuyoruz. Durduğumuz yer aynı. CHP ve 6’lı masanın gündeme taşımaları, yalnızca Cumhur İttifakı içinde fitne çıkarma çabasından başka bir şey değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Gündemde tutulan görüşmenin, Meclisin işleyişiyle ilgili olduğunu dile getiren Destici, “Meclisin işleyişiyle ilgili görüşmek başka bir şey, seçim işbirliği yapmak başka bir şey. Mecliste grubu bulunan siyasi partiler, Meclisin işleyişiyle ilgili neredeyse her gün zaten görüşüyorlar. CHP ve 6’lı masa, yerel seçimlerde PKK’nın siyasi partisiyle açıktan işbirliği yaptı. PKK’nın Meclis’teki sözcüleri, bunu açıkça dile getirdiler, ‘O koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz’ dediler. Onların da gıkı çıkmadı.” görüşünü paylaştı.

Cumhur İttifakı ortağından AKP’nin HDP ziyaretine itiraz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!