Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'dan İmamoğlu'na: Yemezler yedirirler

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral, Kanal İstanbul'a karşı çıkan İmamoğlu'nu şu sözlerle hedef aldı: "Kendini ‘Kâinat imamı' görüyorsun ve milletimize ayar vermeye çalışıyorsun? Yemezler, yedirirler."

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral'dan İmamoğlu'na: Yemezler yedirirler

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Oktay Saral, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Kanal İstanbul'a karşı çıkan Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. Saral 104 emekli amiralle ilgili yaptığı açıklamada ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'assolist' olarak tanımladı: 

Saral, şu ifadeleri kullandı:

- Ömrü hayatını ‘tevazuu’ numarasıyla geçiren ve aslında kibrin, kendini beğenmişliğin en üst perdesini yaşayan Zat-ı İmamoğlu; herhalde vazifenin belediyeyi yönetmek olduğunu unutmuşsun, kendini ‘Kâinat İMAM'ı’ görüyorsun ve milletimize ayar vermeye çalışıyorsun? Yemezler, yedirirler.!

- Sen (İmamoğlu) kimsin ki nasıl bir cür'et ki ‘Kanal İstanbul’ projesi yatırımcılarına tehdit dilini kullanıyorsun? Sen, maske takarak milletin suretine kendini sokmuş ve aslında üç koyunu dahi idare edemeyecek kadar yeteneksiz ve ne yaptığını bilmez kibir abidesi bir zavallısın..!”

104 EMEKLİ AMİRAL İÇİN DE YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Oktay Saral Twitter hesabından 104 emekli amiralle ilgili bir de yazılı açıklama yayınladı: 

İHANET KOROSU: Emekli maaşını Türkiye Cumhuriyet Devleti'nden alırken; neye ve kime emek ve hizmet verdikleri belli olmayıp yabancı radarlardan sinyal aldıktan sonra 'Montrö' sloganıyla uygun adım bildiri kararıyla arzı endam eden 104 sözde Emekli Amiral'in ardından 'Kanal İstanbul' çığırtkanlığı ile sahne alan Ekrem İmamoğlu'nun tehditkar üslubu yabancı bir solonun işbirlikçileri ağzıyla bir ihanet korosuna dönüştürülme gayretidir. Ağır bedeller ödeneceğini ifade eden İmamoğlu ve ona ses verenler bilsin ki biz, 'Kendinin efendisi bir millet ve milletin ta kendisi bir siyaset' davası için bakanlarımızı urgana Başbakanımızı (Adnan Menderes) idam sehpasına verdik.

Daha dün 15 Temmuz'da Pensilvanya'dan gelen O Şeytan'ın sesini bu topraklarda bir ihanet korosuna dönüştürmek isteyenlere karşı ödediğimiz bedel bütün tazeliği ile hafızalardadır. Biz bu topraklarda maziden atiye yankılanacak olan haysiyetli siyaset nidasının gür sesli assolisti Recep Tayyip Erdoğan solosunu milli bir koroya dönüştürme azmindeyiz. Bu noktada bedel ödemeye hazırız, beden ödetmek isteyen meydana çıksın!” 

'MUHTEREM HOCAEFENDİ' DEMİŞTİ

Attığı mesajda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için 'Şeytan' ifadeini kullanan Oktay Saral, geçmişte attığı mesajlarda 'Muhterem Hoca Efendi' diyerek  Türkiye'ye gelmesini istemişti.