Erdoğan Trump görüşmesi bugün

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine özel uçak 'TC-TRK' ile ABD'nin başkenti Washington'a geldi. Erdoğan ve Trump bu akşam görüşecek.

Erdoğan Trump görüşmesi bugün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanABD Başkanı Donald Trump‘ın daveti üzerine çalışma ziyareti gerçekleştirmek için özel uçak “TC-TRK” ile ABD’nin başkenti Washington’a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Andrews Hava Üssü’nde Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Amerika Birleşik Devletleri Protokol Genel Müdürü Cam Henderson ve diğer yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Washington’a geldi.

MASADA ABD DESTEKLİ TERÖR VAR

Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşme bugün (13 Kasım Çarşamba) saat 20.00’de gerçekleşecek. Beyaz Saray’da önce baş başa, sonra da heyetler arası görüşmede bir araya gelecek iki liderin ajandasında birçok önemli dosya bulunuyor. Suriye’nin kuzeyinde varılan mutabakat ve ABD’nin terör örgütü YPG ile olan kirli ilişkisi ele alınacak. Öte yandan Suriye konusundaki krizin çözülememesinin bir diğer nedeni olan YPG/PKK’nın elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı terörist Ferhat Abdi Şahin’in Washington’a davet edilmesi konusu da Erdoğan’ın çantasındaki önemli dosyalardan biri. Diğer yandan Erdoğan’ın, Barış Pınarı Harekatı devam ederken kendisine Trump tarafından gönderilen skandal mektubu Beyaz Saray’da sahibine iade edeceği de belirtiliyor. Beyaz Saray’daki temasların ardından Erdoğan Washington’daki Türklerle bir araya gelecek..