Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe kongresinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Fenerbahçe Divan Kurulu, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fenerbahçe kongresinde

Fenerbahçe‘de Yüksek Divan Kurulu ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kongre üyeliğinde 25 yılını tamamlayarak Yüksek Divan Kurulu üyeliğine geçişini gerçekleştirmek üzere toplantıya katıldı.. Saat 12.50’de başlayan toplantıya Erdoğan 14.00 itibarıyla katıldı.

Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da hazır bulundu

Erdoğan’ın konuşması için tıklayın: ‘Bölge teröristlerden temizlenmezse bütün temizliği biz yapacağız’

Kongre üyeliğinde 25 yılını dolduran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yüksek divan kurulu üyesi oldu ve bugün plaketini alacak.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ, 82 MİLYON İÇİN ÇOK DEĞERLİ AMA BİZ KULÜBÜMÜZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salona gelmesinin ardından ilk sözü alan Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli konuklar; Yüksek Divan Kurulumuza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın kulüp üyeliğinde 25 yılını tamamlayıp Yüksek Divan Üyeliğini kazanması bizim için çok değerlidir. Cumhurbaşkanımız, 82 milyon için çok değerli ama biz kulübümüz için çok daha değerli.Fenerbahçe ve Türk spor tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanı kulüp üyeliğinde 25 yılı tamamladı ve yüksek divan kurulu üyeliği kazandı.
12 Cumhurbaşkanımız içerisinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şimdi de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 6’sı Fenerbahçeli. Bu bizim için iftihardır.”

Tabi ki elinizle paketle gelmediniz ama gönlünüz ve niyetiniz dolu geldiniz.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı’na katıldı. Toplantıya, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu (sol3), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç (sol5), Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir (sağ3) ve eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen de (solda) katıldı. ( Murat Çetinmühürdar/Cumhurbaşkanlığı – Anadolu Ajansı )

‘BORÇLARIMIZ 621 MİLYON EURO’DAN 568 EURO’YA İNDİ’

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, “Döviz cinsinden borç ve yükümlülükler 612 milyon Euro’dan 568 milyon Euro’ya indi” diye konuştu.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda sarı-lacivertlilerin Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam kulübün mali durumları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Son 6 ayla ilgili raporlar hakkında konuşan Karaçam, “30 Haziran 2019 tarihi itibariyle mali tabloları aktarmak istiyorum. Varlıklarımızda çok büyük bir değişiklik yok. Sadece bu bölümde borç ve hükümlülükleri sundum. Borçlarımızın büyük bir kısmı döviz cinsinden. Sadece Türk Lirası olarak belirttiğimizde pek önem ifade etmiyor. Geçen sene mayıs sonunda 3.2 milyar civarında olan toplam borçlarımız 3.7’ye geliyor Türk Lirası bazında. Döviz cinsinden ise borç ve yükümlülükler 612 milyon Euro’dan 568 milyon Euro’ya indi” dedi.

‘BANKALAR BİRLİĞİ İLE ALAKALI GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR’

Bankalar Birliği hakkında konuşan Karaçam, “Biz Fenerbahçe olarak Bankalar Birliği ile anlaşmaya giremedik. Bununla ilgili perşembe akşamı başkanımız saat 20.30’da camiaya sesleniş programında açıklayacak. Bankalar birliği tarafından bize sunulan modelin ne kadarı yeni yapılanma, ne kadarı borç tasfiyesi biz bunlarla ilgili bir görüş oluşturmadık. Anlaşmaya göre plana girdiğimiz takdirde bunun kulübümüz için bir çözüm olması gerektiğini hedefliyoruz. Toplantılarımız devam ediyoruz. Bu şekilde inşallah onlarla olumlu bir noktaya geleceğiz ve yeniden yapılandırmaya çevireceğiz konuyu. Bunu sonuçlandırdığımız zaman camiamızın katkılarıyla bu büyük yükü yürütülebilir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

‘GENEL SEKRETERLİK GÖREVİNİ ONURLA DEVRALDIM’

8 Ekim’de yapılan yönetim kurulu toplantısında genel sekreterlik görevine getirildiğini söyleyen Burak Kızılhan, “8 Ekim’deki yapılan toplantı sonrasında bazı kararlar alındı. Yapılan planla Sevil Zeynep Becan’ın görevini onurla devraldım. Kulübümüzün en değerli makamlarından biri olan genel sekreterliğine seçilmek beni için onurdur. Sayın Cumhurbaşkanımız 25 yılını doldurarak, Yüksek Divan Kurulu üyesi olmuştur. Kendileri birazdan bu salonda bizi şereflendireceklerdir. Kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum. Öncelikle Barış Pınarı Harekatı’na değinmek istiyorum. Harekatta şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı diliyorum. Allah, devletimize, askerimize güç kuvvet versin” diye konuştu.
Fenerbahçe’nin borcu: 3.6 milyar TL

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün borcunun son 6 ayda 612 milyon Euro’dan 568 milyon Euro’ya (3.6 milyar TL) indiği açıklandı.

BUSE NAZ ÇAKIROĞLU: İNŞALLAH ALTIN MADALYA İLE KARŞINIZDA OLACAĞIM

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda ikinci olan Fenerbahçe ve mili takım sporcusu Buse Naz Çakıroğlu, “Önümüzde olimpiyatlar var ve zorlu bir yol. Hep birlikte bunların üstesinden geleceğiz. İnşallah altın madalya ile karşınızda olacağım” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda ikincilik elde eden Fenerbahçe ve milli takımın başarılı sporcusu Buse Naz Çakıroğlu, kürsüye davet edildi. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, başarılı sporcuyu tebrik ederken, Çakıroğlu da kısa bir konuşma yaptı.

İlk defa divan kurulunda bulunduğunu belirten Buse Çakıroğlu, “Bu sene çok büyük başarılar elde ettim. Bunu da bu bayrak altında başardım. Bu sene iki Avrupa şampiyonluğum ve dünya ikinciliğim var. Fenerbahçe’yle ömür boyu gönül bağım devam edecek. Önümüzde olimpiyatlar var ve zorlu bir yol. Hep birlikte bunların üstesinden geleceğiz. İnşallah altın madalya ile karşınızda olacağım” diye konuştu.