Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na Vatan Partili danışman mı atandı?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’na Vatan Partili danışman atandı haberlerine Vatan Partisi’nden ‘haberler gerçek dışıdır’ açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na Vatan Partili danışman mı atandı?

Dün bazı internet sitelerine Vatan Partisi üyelerinin Cumhurbaşkanı danışmanına danışman oldukları gerekçesiyle partilerinden istifa ettiği iddiaları yer almıştı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen KRT’nin haberini Odatv’de “Vatan Partisi Saray’a girdi” başlığıyla okurlarına sundu. Haberde şu ifadeler yer almıştı…

“Vatan Partisi üyesi olduğu söylenen Furkan Gökşen de Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevine başlar başlamaz parti üyelerine bir mesaj gönderdi.

‘Lüzümü üzerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başdanışmanlığını yürüten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Oktay Saral’ın Danışmanlık görevini üstlenmiş bulunmaktayım.

Benimle beraber bu kutlu yolda omuz omuza yürüyecek dostlarım Kutluhan Tencan ve Burak Bayoğlu arkadaşlarımızla Vatan Partisi’nden istifa etmiş bulunuyoruz.”

VATAN PARTİSİ YALANLADI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’na Vatan Partili danışman atandı haberlerine yönelik Vatan Partisi’nden açıklama geldi. Vatan Partisi Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada basına yansıyan haberlerin gerçek dışı olduğu belirtildi. Söz konusu bilgiyi yayan Furkan Gökşen’in Vatan Partisi ile hiçbir ilişkisinin kalmadığı belirtildi.

Vatan Partisi’nin açıklaması şöyle:

“Bazı basın-yayın organlarında “Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Vatan Partisi üyesi Furkan Gökşen’in atandığı” şeklinde haberler yer almıştır. Bu haberlerin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. İsmi geçen şahsın partimizle hiçbir ilişkisi kalmamıştır. Söz konusu kişi, partimizle ilişkisi bittikten sonra böyle bir bilgiyi yaymıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

OKTAY SARAL’DAN YALANLAMA

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Oktay Saral, haberin yalan olduğunu iddia etti.

Oktay Saral’ın açıklaması şöyleydi:

“Haberin gerçek,gerçeğin de haber olmadığı bir internet sitesinde;Vatan Partisi’ne mensup Furkan Gökşen isimli şahsın,danışmanım olduğuna dair iddiası külliyen yalandır. Şahsı tanımadığım gibi mensubu olduğu partiyle de doku uyuşmazlığının olduğunun bilinmesini isterim.Saygılarımla”