Cumhurbaşkanlığından Atatürksüz ecdad klibi

İletişim Başkanlığınca, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü dolayısıyla "Kızıl Elma" marşı ile marşın yer aldığı video klip hazırlandı. Sık sık "ecdad" göndermesi yapılan klipte Atatürk'e yer verilmemesi dikkat çekti. Erdoğan'ın Fatih Sultan Mehmet'e benzetildiği de görüldü.

Cumhurbaşkanlığından Atatürksüz ecdad klibi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Kızıl Elma" marşının yer aldığı klibi, "Bizim için 'Kızıl Elma'‬ büyük ve güçlü Türkiye’dir. Malazgirt'ten 15 Temmuz'a destanlar yazan milletimizin kutlu yürüyüşüdür. Kızıl Elma, gölgesinde nice mazlumun serinlediği ulu çınardır. Cebelitarık'tan Hicaz'a, Balkanlardan Asya'ya tüm insanlığın hasretle beklediğidir" sözleriyle Twitter hesabından paylaştı. ‬‬‬

"Kızıl Elma" marşının klibi, 1071 Malazgirt Zaferi’nden Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna, İstanbul’un Fethi'nden Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarına, 15 Temmuz Destanı'ndan bugüne, aynı ruhun taşındığı temalar üzerine kurgulandı.

Klipte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fetih suresinin ilk ayetlerini okuması da yer aldı.

Sık sık "ecdad" göndermesi yapılan klipte Atatürk'e yer verilmemesi dikkat çekti. Çanakkale Savaşı'nın kahramanı bir çocuk yapıldı. Erdoğan'ın Fatih Sultan Mehmet'e benzetildiği de görüldü.

Klibin sonunda Sultan Alparslan, Orhan Gazi ve Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'da dua ederken canlandırıldı.