Cumhuriyet düşmanları yine sahnede… Hüda Par’ın seçim vaadi: Şeyh Said ve İskilipli Atıf!

İYİ Parti Konya Milletvekili Ünal Karaman, Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde düzenlenen bir konferansın afişinde Cumhuriyet düşmanı Şeyh Said ve İskilipli Atıf için 'şehit' denilmesine tepki gösterdi. Karaman'ın Şeyh Said ve İskilipli Atıf'a 'vatan haini' demesi, Hizbullah'ın yasal uzantısı Hüda Par'ı rahatsız etti. Seçimleri işaret eden Hüda Par Mersin Milletvekili Faruk Dinç, Şeyh Said ve İskilipli Atıf adına park ve kültür merkezi yapmayı vadetti. 

featured

Konya’da Necmettin Erbakan Üniversitesi, 27 Şubat 2024 tarihindeki “Şubat Ayı şehadet ayı” konulu konferans duyurusunda, vatana ihanetten idam edilen gerici ayaklanmanın ele başı Şeyh Said ve İskilipli Atıf şehit sayılıp anma programına dahil edildi. Üniversitedeki skandal konferans tepki çekti.

İYİ Parti Konya Milletvekili Ünal Karaman, dün TBMM’de yaptığı konuşmada, Cumhuriyet düşmanı Şeyh Said ve vatana ihanet nedeniyle idam edilen İngiliz işbirlikçisi İskilipli Atıf için ‘şehit’ denilmesine tepki gösterdi.

Karaman, açıklamasında şunları söyledi:

“Türk milletine ve onun gözbebeği olan Cumhuriyet’imize asırlık kin besleyenler, yine tek merkezden talimat almışcasına harekete geçmişlerdir. Bir gün düğün, bir gün sosyal medya, bir gün röportajla vücut bulan bu ihanet sirkinin son perdesi üniversitede aralanmıştır. Bugün Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde konferans adı altında düzenlenen propaganda toplantısının afişinde Şeyh Said ve İskilipli Atıf şehit olarak tanımlanmıştır. İhanet ve ajanlık içinde olan isyan figüranlarına destansı bir kimlik yüklemeye çalışmak beyhudedir. İngilizlerden aldığı talimat ve cesaretle isyana kalkışan, kahraman Türk askerinin mübarek kanını döküp şehit eden caniler sürüsünün başı şehit değil, olsa olsa vatan hainidir!”

HÜDA PAR, ŞEYH SAİD VE İSKİLİPLİ ATIF’A SAHİP ÇIKTI

Karaman’ın açıklamasına, Hizbullah’ın yasal uzantısı Hüda Par’dan yanıt geldi. Seçimlere AKP listelerinden girerek Meclis’te koltuk sahibi olan Hüda Par Mersin Milletvekili Faruk Dinç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, seçim vaadi olarak Şeyh Said ve İskilipli Atıf adına park ve kültür merkezlerini yapacaklarını açıkladı.

Dinç’in paylaşımı şöyle:

“Dedemiz Şeyh Said ve Hocamız Atıf Hoca şehidlerimizdirler. Sizin iftiralarınızla kimse hain olmaz. HÜDA PAR Bediyeciliğinde Şeyh Said ve Atıf Hocamız adına park ve kültür merkezlerini yapacağız. Şehidlerimizin değerlerimize sahip çıkma anılarını yaşatacağız.”

HÜDA PAR, DEVLETİN ŞEYH SAİD’DEN ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTİYOR

Hüda Par; sokak ortası infazlar, domuz bağlı işkenceler ve Gaffar Okkan suikastıyla 90’lı yılları kan gölüne çeviren Hizbullah örgütünün yasal uzantısı.

“Kürt İslam devleti” isteyen Hizbullah/Hüda Par’ın parti programında çarpıcı hedef ve amaçlar yer alıyor. Hüda Par, Anayasa’dan “Türk vatandaşlığı” kavramının kaldırılmasını, “Eyalet sistemi”, “özerklik” ve “federasyon” modellerinin serbestçe tartışılabilmesini savunuyor. “Vicdani red” hakkını savunan parti, devletin Şeyh Said ve Said Nursi için özür dilemesini istiyor. “Laiklik” ve “Türklük” üzerine kurulan Cumhuriyetin Kürtlere ve Müslümanlara eziyet yaptığını iddia ediyor.

“Türklük” ve “laiklik” üzerine kurulu Cumhuriyet ideolojisinin, Kürtler ve Müslümanlara eziyet getirdiğini savunan parti, Cumhuriyet düşmanı Şeyh Said, Dersim ve Ağrı isyanlarını haklı buluyor. Bu isyanların “Türklük dayatmasına tepki olarak doğduğunu” ve katliamlarla bastırıldığını iddia eden parti, devletin Şeyh Said ve Said Nursi’den özür dilemesini de istiyor.

thumbnail
İlişkili Haber

Bahçeli yeni ortağını tanıyor mu? İşte Hizbullahçı Hüda Par’ın sicili

Cumhuriyet düşmanları yine sahnede… Hüda Par’ın seçim vaadi: Şeyh Said ve İskilipli Atıf!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 28 Şubat 2024, 14:13

    Hanimiş cehaapee neredemiş? Nasıl? Susmuş pısmış mı?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!