Cumhuriyet yazarı nasıl öveceğini şaşırdı: 30 yıldır kayak yazdım İmamoğlu kadar etkili olmadı

featured
service

Elazığ depreminin hemen ertesinde yaptığı kayak tatiliyle eleştirilen Ekrem İmamoğlu’na Cumhuriyet gazetesinden öyle bir övgü geldi ki…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Palandöken’deki kayak tatiline Cumhuriyet yazarı Muzaffer Ergöz’den övgü dolu sözler geldi. “Kayak sporusunu hatırlatan başkan” başlıklı yazısında Ergöz, “İnanır mısınız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun son bir haftada kayak sporu için yaptığı olumlu katkıyı biz yıllardır yapamadık” diye yazdı.

Ergöz’ün yazısının satır başları şöyle:

“Türkiye’nin en eski kayak hocalarından birisiyim. Otuz yıldır kayak ve kayak sporu için yazılar yazdım. İnanır mısınız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun son bir haftada kayak sporu için yaptığı olumlu katkıyı biz yıllardır yapamadık. İlgi patlaması oldu, öyle ki Sarıkamış Akademisi Kayak Kulübü’ndeki sporcularımız bizleri telefon yağmuruna tuttu. Talepleri Ekrem Bey’le Sarıkamış’ta da kayak yapmak. Eğer o miniklerin hatırlatması olmasaydı benim böyle bir yazıyı yazmak aklımın ucundan bile geçmezdi.

İkinci teşekkürümüz Palandöken Kayak Merkezi’ne; öyle bir kamuoyu yarattınız ki insanlar kayak turizmini anımsadı. Camianın, federasyonun yapamadığı hareketliliği Erzurum kayak turizmine armağan ettiniz; var olun derim Erzurum adına. En azından 2011 Üniversite Kış Olimpiyatı sonrası unutulan tesislerin yüzünü güldürdünüz.

Sayın İmamoğlu’na yapılan eleştirilerin tamamını defalarca okudum. Dağıcılık ve spor kültürden nasiplenmemiş eli kalem tutanların, konuyu siyaset arenasına tıkayıp aile bütünlüğüne saldırmalarını üzüntüyle izledim. En üzüldüğüm nokta ise dağ ve kayak kültürünün yok sayılmasıydı.

Size bir sır vereyim mi aynı hafta kaç bakan, kaç milletvekili  aileleri ile  yurdun kayak merkezlerindeydi biliyor musunuz? Adlarını açıklasam kıyamet kopar ama onlar kayak sporunun ve kayak kültürünün aileleri olduğu için biz kayakçılar onlara minnettarız.  Ülkemizdeki tüm kayakçılar ve kayak sporu adına tekrar teşekkürler Sayın İmamoğlu.”

Cumhuriyet yazarı nasıl öveceğini şaşırdı: 30 yıldır kayak yazdım İmamoğlu kadar etkili olmadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Diğer belediye başkanları ne yaptı acaba? İmamoğlu da bir belediye başkanı. Ne beklediniz ondan?

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bu riyakarlıklara artık midem bile dört dönerek isyan ediyor!!!!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Reklamın iyisi kötüsü olmaz değil mi sayın yazar. Bir deprem daha olsa da yaza denk gelse, Ekrem bey şöyle bir görünme kucaklama görevini yapar yapmaz dalmaya gitse de dalgıç kursu verenler ceplerini doldursa, değil mi sayın yazar.
  Bu yazı rakı sofrasındaki basit, yılışık, sakil birinin ağzından salyalar saçarak gülerek anlattığı esprisi gibi.
  Saygılar

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  YAZIK SANA BE .

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!