ÇYDD’den Bülent Ersoy’a ‘kürk’ yanıtı

featured

Tanesi 60 bin TL’den iki tilki kürküne 120 bin TL ödeyen Bülent Ersoy’un “Kürkleri açık artırma ile satıp Türkan Saylan Hanım’ın vakfına vereceğim” sözlerine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden yanıt geldi. 

Nişantaşı’ndaki kürkçüsünden tanesi 60 bin TL’den iki tilki kürküne 120 bin TL ödeyen Bülent Ersoy’a, çıkışta basın mensuplarının “Hayvanseverler size çok kızacak” sözlerine “Evet biliyorum, ama alıştım. Kürkleri açık artırma ile satıp Türkan Saylan Hanım’ın vakfına vereceğim. Bir gece düzenleteceğim, ben de gideceğim oraya. Açık artırmayla satsınlar. Epeyce yüklü bir miktar toplanır” yanıtını vermişti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ise bir açıklama yaparak “Bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir” dedi.

ÇYDD tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür.

ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN’ın ‘Hayvanlar ve Çocuklar’ adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Öte yandan, Bülent Ersoy’un 22 kürkünün bulunduğu, hepsinin toplam değerinin 2.5 milyon lira olduğu iddia edildi.

ÇYDD’den Bülent Ersoy’a ‘kürk’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!