Daha yangınlar sönmeden TOKİ projeyi açıkladı

Türkiye'nin farklı noktalarında yangınlar devam ederken TOKİ’nin henüz yangın söndürülmeden yanan evler yerine proje duyurması tepki çekti.

Daha yangınlar sönmeden TOKİ projeyi açıkladı
Daha yangınlar sönmeden TOKİ projeyi açıkladı

Türkiye günlerdir süren orman yangınları ile mücadele ederken TOKİ'nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımı tepki çekti. TOKİ resmi hesabına 'Yangının etkilerini silmek için seferber olduk. Yöresel mimariye uygun yapacağımız köy evlerinin projelerini hazırladık' diyerek proje fotoğrafları yayınladı.

Beş gündür devam eden yedi kişinin hayatını kaybettiği yüzlerce evin kullanılmaz hale geldiği orman yangınları sekiz yerde kuvvetli bir şekilde devam ediyor. Gece gündüz vatandaşların da desteği ile söndürülmesi için mücadele verilen bir ortamda TOKİ'nin paylaşımı ise büyük tepki çekti. Yangının devam ettiği yerlerin başında gelen Marmaris'te 34 mahalle zarar görmüş 18 mahalle ise tahliye edilmişti. Havadan söndürme çalışmalarının yetersizliği gündemde iken ve sosyal medya üzerinden yardımlaşma adına çağırılar yapılırken Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın proje paylaşımı tepkilere neden oldu.