Davutoğlu ve liberaller görmesin!

Kahramanmaraş'taki Nurhak Dağı'na, 2023 metrekareye taş, çakıl ve kireç kullanılarak, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı anısına ay-yıldız yapıldı. Davutoğlu, Tunceli dağlarına 'Ne mutlu Türküm diyene' yazıldığında '90'ların alışkanlığı' diyerek rahatsızlığını dile getirmişti.

Davutoğlu ve liberaller görmesin!

Nurhak Kaymakamı Cihat Koç’un başlattığı ve toplumun tüm kesimlerden vatandaşların da katılımıyla 3 bin 90 rakımlı Nurhak Dağı’nın 1923’üncü metresindeki 2 bin 23 metrekarelik alana taş, çakıl ve kireç kullanılarak ay-yıldız inşa edildi.

Dağın çevresinden rahatlıkla çıplak gözle görülebilen işleme, ilçedeki askeri polis, güvenlik korucusu, bekçi ve vatandaşların katılımıyla 15 günde yapıldı.

Kaymakam Cihat Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100. yılına ithafen 2023 metrekare boyalı alan içerisinde ay-yıldızı Nurhak Dağı’na ilmek ilmek işlediklerini söyledi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Koç, “Ortaya Türkiye’nin bu yükseklikteki en büyük taş yığma boyama ay yıldızı çıktı. Çok gururlu ve mutluyuz. Ay-yıldızımızın çevre ilçelerden de görülebiliyor olması Nurhak olarak bizi ayrıca sevindirdi.” ifadelerini kullandı.

Çalışma ekibinin içinde yer alanlardan Ferhat Parlak da dağın eğimli yapısından dolayı çalışırken zorlu anlar yaşadıklarını ancak el ele vererek, güzel bir işçilik ortaya çıkardıklarını anlattı.

Enes Kuş da ayakta kalmanın bile zor olduğu yamaçta, güneşin yakıcılığı karışınca çok güçlük çektiklerini ancak ay-yıldızı görkemli bir şekilde Nurhak Dağı’na işlemeyi başardıklarını kaydetti.

DAVUTOĞLU: 90’LARIN ALIŞKANLIĞI

Geçen aylarda terörstlerden temizlenen Tunceli Pülümür’de Mehmetçik taş, kireç ve boyalar ile dağın eteklerine ay yıldız çizerek, “Ne mutlu Türküm diyene” yazmıştı. Bölücü ve liberal çevreler, Atatürk’ün bu sözünden rahatsızlık duymuştu. Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da bu sloganın “90’ların alışkanlığı” olduğunu iddia ederek rahatsızlığını gösterdi.

LEVENT GÜLTEKİN VE ÖZESE’DEN DE SES GELMİŞTİ

Halk Tv programcılarından gazeteci Levent Gültekin ile Suriye’deki cihatçı gruplara yakınlığıyla bilinen Adem Özese de ortak tepkide buluşmuştu.
Levent Gültekin, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “İktidar, 18 yıl önce dağlardan sildiği ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılarını yenden yazıyor. 18 yıl sonra başladığı noktaya geri dönmek hakikaten büyük meziyet, eşi benzeri yoktur” ifadesini kullandı.

Gazeteci Adem Özköse ise, “Müslüman bir Türk olarak daha çok Kürt kardeşlerimizin yaşadıkları bir coğrafyanın dağlarına ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ yazılmasını asla doğru bulmuyorum. Allah aşkına yeter artık daha ne kadar başa döneceğiz?” dedi.