Davutoğlu: O masanın hepsi 28 Şubat’a karşı olduğunu ilan etti

featured
(FOTO:NAMIK KEMAL KILINC/SERIK-DHA)

AKP’den kovulduktan sonra Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, 6’li toplantının ardından yapılan eleştirilere yanıt verdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 28 Şubat düşmanlığı üzerinden yaptığı eleştiriye Davutoğlu, 28 Şubat karşıtlığının dozunu iyice yükselterek yanıt verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, altı siyasi partinin genel başkanlarının 28 Şubat tarihli toplantısı için “Zillet koalisyonu tarafını deşifre etmiştir” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi. Antalya’da partisinin toplantısının açılışında konuşan Davutoğlu, “Bu memlekette 28 Şubat’tan son bahsetmesi gereken kişi Sayın Bahçeli’dir. Çünkü, 28 Şubat’ın Başbakan Yardımcısıdır. 28 Şubat’ta başörtüsü yasağını TBMM’de kim meşru kıldı? Başörtülü olarak milletvekili seçilen bir hanımefendiyi, baskı uygulayarak başını açtırıp Meclis’e kim soktu? Bahçeli soktu. Şimdi 28 Şubat’tan nasıl bahsediyor?” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

’28 ŞUBAT’IN BAŞBAKAN YARDIMCISIDIR BAHÇELİ’

Bir de acı acı güldüğüm bir tespitte bulundu. Aynen ifadesi şu. ‘28 Şubat’a gün vermek elbette tesadüfi değildir. Olsa olsa, su aka aka yatağını bulmuş, zillet kendini deşifre etmiştir.’ Allah aşkına, bu memlekette 28 Şubat’tan son bahsetmesi gereken kişi Sayın Bahçeli’dir. Çünkü, 28 Şubat’ın Başbakan Yardımcısıdır Bahçeli. Pazartesi günü yapmak istedik toplantıyı; 21 Şubat vardı, 28 Şubat vardı, 7 Mart vardı. 21 Şubat çok erkendi, 7 Mart çok geçti, 28 Şubat’ı konuştuğumuzda da liderler hiçbir çekince koymadılar. Çünkü o masanın hepsi 28 Şubat’a karşı olduğunu ilan etmiş zaten. Ama, gelin bakın 28 Şubat’ın sahibi kim? 28 Şubat’ta başörtüsü yasağını TBMM’de kim meşru kıldı? 99 seçimlerinden sonra, başörtülü olarak milletvekili seçilen bir hanımefendiyi, baskı uygulayarak başını açtırıp Meclis’e kim soktu, Allah aşkına, kim soktu? Bahçeli soktu. Şimdi 28 Şubat’tan nasıl bahsediyor?

thumbnail
İlgili haber
Karamollaoğlu: O masada 28 Şubat’ın gerçek mağdurları var
thumbnail
İlgili haber
Eski AKP’li ve liberallerden Kılıçdaroğlu’na 28 Şubat alkışı
thumbnail
İlgili haber
28 Şubat komutanlarının eşlerinden ‘helalleşme’ tepkisi: Kılıçdaroğlu gitmeden CHP’ye verecek oyumuz yok
thumbnail
İlgili haber
KUMPASDER’den ‘28 Şubat davası’ tepkisi: ‘Kırkını’ geçtik, ‘helva yemek’ten korkuyoruz
thumbnail
İlgili yazı
28 Şubat’ın perde arkası
thumbnail
İlgili haber
’28 Şubat’ kararına tepki yağdı: Balyoz ve Ergenekon’la alınamayan intikam bugün alınıyor!
thumbnail
İlgili haber
‘28 Şubat kararlarına karşı çıktım’ demişti… Akşener’i arşivler yalanladı!
thumbnail
İlgili haber
28 Şubat darbe miydi? Orgeneral Çetin Doğan Veryansın TV’de anlattı

Davutoğlu: O masanın hepsi 28 Şubat’a karşı olduğunu ilan etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 6 ay önce

    Islıkla komut alan Sıfırcı Davutoğlu, Atatürk düşmanı Dersimli Kemal, Gladyonun çiçeği Meral Akşener, Sivas’ın ateşi Karamollaoğlu, Ekonomiyi Irak’a atılacak bombalara endeksleyen Babacan, masa arkadaşlarına bak! Gültekin Uysal’ı tanımıyorum ama masayı görünce önyargı oluşmuyor değil…

  2. Sadece 28 Şubat ve diğer temel konularda değil hemen her konuda iktidarla aynı fikirdesiniz. Derdiniz demokrasi, özgürlük falan değil. Ekonomi, halkın refahı falan hiç değil. Zaten ekmeğin olmadığı ya da düzgün paylaşılmadığı yerde bunlar insanlara pek anlam ifade etmiyor. Derdiniz, hepiniz bir araya gelip AKP’nin 2002’deki rolünü oynamak. Fakat köprünün altından çok sular aktı. Şu ülkenin düşürüldüğü duruma bakın. Hiç mi yüzünüz kızarmıyor diyeceğim ama merak etmeyin millet hiç birinizden öyle bir şey beklemiyor. Bir de şu 28 Şubat kararlarının hangi maddesine neden karşısınız, dürüstçe anlatsanız halka? Ama yine merak etmeyin millet bu konuda da bir şey beklemiyor sizden.

  3. 6 ay önce

    Turk Millet’i de o masadakilere karsi..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!