Davutoğlu’nun avukatından ‘Demirtaş’a ceza’ açıklaması

featured
service

AKP’den kovulduktan sonra Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, Demirtaş’a dava iddiasıyla gündeme gelmişti. Davutoğlu’nun avukatı Ahmet Başçı, Selahattin Demirtaş’ın Mersin’de görülen ceza davasıyla ilgili olarak, ‘Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan bağımsız gerçekleşen bir yargılamadır’ açıklamasında bulundu.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a 2016 yılında Mersin’de düzenlediği mitingde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun avukatı Ahmet Başçı, karara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Başçı’nın konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Başta sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dönemin başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ve kamu kurumlarına yönelik “kamu görevlisine hakaret” ve diğer suç iddialarıyla aleyhine 2015 yılında resen ve kamusal soruşturma ve yargılama yürütülen sayın Selahattin Demirtaş’ın Mersin’de görülen ceza davası, Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan bağımsız gerçekleşen bir yargılamadır. İş bu yargılamanın salt Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’na hakaret iddiasıyla gerçekleştiği beyanı gerçek olmayıp açıkça kötü niyettir.

1.) Sayın genel başkan yeni bir sayfa açma adına daha önce şahsına yönelik ve kamusal olmayan tüm davalardan Şubat 2020 yılında feragat etmiştir.

2.) Mersin’de görülen davanın duruşmalarına Sayın Ahmet Davutoğlu ve avukatları hiçbir zaman iştirak etmemiştir.

3.) Kamu davalarında şikayet veya şikayetten vazgeçme yoktur; yargılama süreçlerini de etkilemez. Müvekkilimden bağımsız olarak yürüyen ve başkaca da suç ve mağdurların olduğu yargılamanın müvekkilimiz üzerinden izah edilmeye çalışılması hakikat dışı ve kötü niyetli bir yaklaşımdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Mahkeme Demirtaş’a, Davutoğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla 11 ay 20 gün hapis cezası vermişti.

 
 

Davutoğlu’nun avukatından ‘Demirtaş’a ceza’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Herkes farkinda bir kendileri gaflet ve dalalet icinde olduklarinin farkinda degiller.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!