Davutoğlu’nun masasındaki son anketin sonuçları

featured
service

Anketlerde bir türlü istediği oranı yakalayamayan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi, kararsız seçmenin peşine düştü.

AKP’den ayrılmasının ardından Gelecek Partisi’ni kuran ve partisinin Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu’nun kurmaylarına en az yüzde 10 oranında oy alacaklarını söylediği belirtildi. Davutoğlu’nun gerçekleşecek ilk genel seçimde AKP seçmeninden büyük bir kitlenin kendilerine yöneleceğine inandığı ve AKP tarihinde şimdiye kadar en çok oy alan genel başkan olmasının da bunda etkili olacağını düşündüğü öğrenildi.

Diğer yandan Davutoğlu’nun masasındaki ankette iktidar partisinin oy oranınında büyük bir erime olduğu ifade edildi. Gelecek Partisi’ndeki ankete göre, AKP’nin oy oranının yüzde 30’un altına indiği kaydedildi. Söz konusu ankette, kararsızların büyük bir orana sahip olduğu ve Gelecek Partisi’nin kararsızların oyunu almak için çalışma yürüteceği kaydedildi.

Gelecek Partili kaynak, “MHP’de yüzde 10’un altında. CHP oyunu koruyor. İYİ Parti’de yüzde 10 barajın altında gözüküyor. HDP de barajın altında gözüküyor. Şu an en büyük parti kararsızlar. Kararsızlar yüzde 30’un üzerinde” değerlendirmesini yaptı.

 

Davutoğlu’nun masasındaki son anketin sonuçları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!