Davutoğlu’nun partisi AKP’de nasıl konuşuldu?

Gelecek Partisi'nin AKPiçinde nasıl konuşulduğuyla ilgili kulis görüşmelerini aktaran Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'lilerin 'Hesapları, bloklara girip 2023’te söz sahibi olmak. Ama Erdoğan’ı tasfiye etmek isteyenlerin hesaplarına alet oluyorlar' dediğini aktardı.

Davutoğlu’nun partisi AKP’de nasıl konuşuldu?

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Ahmet Davutoğlu’nun kuruluşunu ilan ettiği Gelecek Partisi’nin AKP içinde nasıl değerlendirildiğini yazdı.

Selvi’nin yazısının satır başları şöyle:

“Davutoğlu’nun partisine ilişkin AK Parti kulislerinde yapılan değerlendirmeleri paylaşayım. Parti kurulmadan önce daha çok merak uyandırıyordu. Ancak partinin kuruluşu açıklanınca, bu gizem ortadan kalktı. Kulislerde “Dağ fare doğurdu” yorumu yapıldı. Benzer bir durum Ali Babacan’ın kuracağı partide de yaşanabilir.

Meclis’te “siyaset voltası” attığımız bir AK Parti yöneticisi “Parti kurarken farklı bir duruşun, yeni bir söylemin ve dünyaya farklı bir bakışın olacak. AK Parti kurulduğunda öyleydi. Biz yeni şeyler söyledik. Bunlarda hangi duruş, hangi yeni söylem var?” diye sordu. Davutoğlu partisiyle ilgili olarak aynı soruyu bu kez ben sordum. “Davutoğlu’nun partisinde yeni olarak ne var? Sadece ben parti lideri olacağım diye parti kurmuş. Bir de Erdoğan’dan intikam almak istiyor. Başbakanlıktan ayrılma sürecinin hesabını kapatmamış, belli ki o hesabı görmek istiyor” diye konuştu.

Ak Parti yöneticisi ‘Blok sisteminde kendilerine bir pay düşeceğini düşündükleri için parti kuruyorlar. Hesapları, bloklara girip 2023’te söz sahibi olmak. Ama Erdoğan’ı tasfiye etmek isteyenlerin hesaplarına alet oluyorlar. Vefasız damgasını yiyorlar. Bir varlık göstereceklerini sanmıyoruz’ dedi.”