featured

Davutoğlu’nun partisinin kurucu üyesi görevdeki Emniyet müdürü mü?

service

Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu’nun listesine yer alan Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in iddia edilenin aksine emekli olmadığı iddia edildi. Üstelik Demir hakkında FETÖ iddiasıyla soruşturma başlatıldığı, kuvvetli delillere rağmen soruşturmanın takipsizlikle sonuçlandığı ortaya çıktı.

AKP’den ayrılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu ‘Gelecek Partisi‘nin Kurucular Kurulu’nun listesine Emniyet Müdürü Mevlüt Demir de girdi. Alanyalı Emniyet Müdürü Mevlüt Demir alfabetik sıraya göre 80. sıradan girdi.

Gelecek Partisi’nin internet sitesinde kurucular arasında da ismi yer alan Mevlüt Demir’den “Emekli Emniyet Müdürü” şeklinde bahsedildi.

Veryansın TV’nin emniyet kaynaklarından edindiği bilgilere göre emeklilik dilekçesi veren Mevlüt Demir’in emeklilik işlemi henüz sonuçlanmadı. Yani Mevlüt Demir şu an görevdeki bir emniyet müdürü.

İşin bir başka boyutu ise Demir hakkındaki FETÖ soruşturması.

15 Temmuz sonrası FETÖ ile iltisaklı yüzlerce emniyet müdürü ihraç edilirken Mevlüt Demir, 5 ayrı kriterde FETÖ şüphelisi olmasına rağmen görevi devam etti.

Mevlüt Demir hakkında soruşturma dosyasına giren iddialar ise şunlar:

– 17/25 Aralık’tan sonra kendisi eşi ve çocuğu adına Bank Asya’da hesap açtırarak bu hesaba para yatırıp çekti,

– Kızını FETÖ’ye bağlı ve KHK ile kapatılan Turgut Özal Üniversitesi’nde okuttuğu

– Kızının FETÖ’ye bağlı ve KHK ile kapatılan Turgut Özal Üniversitesi’nde SGK kaydı çıktı,

– Kendisinin, FETÖ üst yöneticilerinden Dilaver Azim ve Ali Çelik ile çok sayıda iletişiminin olduğuna dair HTS kayıtlarının bulundu.

Öte yandan 1. Sınıf Emniyet Müdürü’nün, FETÖ’ye bağlı Kimse Yok Mu Derneği’ne de bağışta bulunduğu, 15 Temmuz’dan hemen sonra bu sebeple pasaportuna tahdit konulduğu da öne sürüldü.

Mevlüt Demir ile ilgili Polis Başmüfettişi görevlendirildiği ve hazırlanan raporlara Demir’in FETÖ ile ilişkisinin yansıdığı belirtildi.

Soruşturma dosyasına giren tüm bu delillere rağmen Demir hakkındaki soruşturma takipsizlikle sonuçlandı.

Mevlüt Demir iki dönem Denizli İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmasının ardından Eylül ayında İçişleri Bakanlığı’nın il emniyet müdürleri kararnamesi ile Ankara Merkeze tayin edilmişti.

KLÜP BAŞKANINA ‘ŞEREFSİZ’ DEDİ

Mevlüt Demir son olarak memleketi Alanya’da binlerce lisanssız Alanyaspor formasını dağıtmasıyla gündeme gelmişti.

Demir’e tepki gösteren Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, imitasyon formalarn kamu imkanları kullanılarak dağıtıldığını bu olayın arkasında Mevlüt Demir’in siyasi planları olduğunu söylemişti.

Denizli Emniyet Müdürü Demir’i söz konusu olayla ilgili mahkemeye verdiğini kaydeden Çavuşoğlu, Mevlüt Demir’in telefonda kendisine “‘Sen kimsin lan? Şerefsiz, kapat telefonu” şeklinde yanıt verdiğini söylemişti.

REİNA CANİSİ KONYA’YA YERLEŞTİ

Mevlüt Demir, Denizli’den önce yaklaşık iki yıl Konya’da görev yapmıştı.

Bu dönemde Konya emniyetinin zaafları sık sık gündeme gelmişti.
İstanbul Ortaköy’de yılbaşı gecesi gece kulübüne saldırı düzenleyerek 39 kişinin ölümüne sebep olan teröristin, Kasım ayının 20’sinden sonra geldiği Konya’da iki farklı stüdyo dairede kaldığı ortaya çıkmıştı.

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından kısa bir süre sonra Konya’da oynanan Süper Kupa finalinde Galatasaray taraftarlarının çıkardığı olaylar şehri savaş alanına çevirmişti. Olaylarda Konya emniyetinin yetersiz kaldığın yorumları yapılmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Davutoğlu’nun partisinin kurucu üyesi görevdeki Emniyet müdürü mü?

You have to agree to the comment policy.