Davutoğlu’nun yardımcısı ‘Pelikan’dan ifadeye çağrıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin genel başkan yardımcısı Selim Temurci'nin ‘Pelikan’ grubuna yönelik açıklamalarından dolayı Emniyet’e ifadeye çağrıldığını söyledi.

Davutoğlu’nun yardımcısı ‘Pelikan’dan ifadeye çağrıldı

Ahmet Davutoğlu, CHP’ye yakınlığıyla bilinen Tele 1’e konuk oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün “Devlete önemli hizmetleri oldu” dediği Davutoğlu’nun TELE 1’de Evren Özalkuş ve Merdan Yanardağ ağırladı.

Partisinin genel başkan yardımcısı, eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin “Pelikan” olarak bilinen gruba yönelik sözleri nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermeye çağrıldığını duyuran Davutoğlu şöyle konuştu:

“Pelikan bir grup. Aslında herkesin bildiği bir grup. Şu anki bazı Bakanlar da ‘pelikan’a atıfta bulundu dikkat ederseniz.

Dolayısıyla herkesin bildiği bir gerçek. Buradan uyarıyorum. Bir partinin genel başkan yardımcısı, yani benim genel başkan yardımcım sayın Selim Temurcu, 15 Temmuz’un kahramanı.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın sol tarafında oturan, en yakınında. Ve 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’nın talimatı gelmeden İstanbul’u ayağa kaldırmış bir kahraman. 28 Şubat’tan 1 gün önce çağrılıp ‘pelikan’ konusunda yaptığı bir yorum dolayısıyla emniyete hesap vermeye çağrıldı.

Şimdi de, 15 Temmuz’dan bir hafta önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne, ‘pelikan’ konusunda yaptığı eleştiri için ifade verilmeye çağrıldı. Birisi şunu demeye çalışıyor, ’15 Temmuz’un kahramanlarını bile hesaba çekeriz.

KILINA DOKUNURLARSA…

Kılına dokunulursa ve herhangi bir baskı görürse dimdik ayakta dururuz. 15 Temmuz’da nasıl direnmişsek bu çeteye de böyle direniriz.

Kimse bu çete. 15 Temmuz’un kahramanı bir hafta önce Emniyet’e çağrılmaz. Suçu ne? ‘Pelikanla’ ilgili eleştiride bulunmuş.

Birileri diyor ki, ‘biz pelikan değiliz, sen bizi kastediyorsun.’ Ya değilsen neden üzerine alınıyorsun? Niye üzerine alınıyorsun?”