Davutoğlu’nun yol arkadaşı: Erken seçime hazır olun!

AKP’den ihracı istenen, Ahmet Davutoğlu’nun yol arkadaşı Selçuk Özdağ ‘Milletimiz 2020 yılı kasım ayında erken seçime hazır olsun’ dedi.

Davutoğlu’nun yol arkadaşı: Erken seçime hazır olun!

Parti kurmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye’nin erken seçime gideceğini iddia etti. Özdağ, “Milletimiz 2020 yılı kasım ayında erken seçime hazır olsun” ifadelerini kullandı.

“Erken seçime taraftar değiliz, ama bugün Türkiye’yi yönetenler iyi yönetemedikleri için ve de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi doğru bir sistem olmadığı için süreç seçimi getirir” diyen Özdağ, “Türkiye’nin yeni bir restorasyona, yeni bir zihniyet değişimine ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Selçuk Özdağ, AKP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmişti. Özdağ hakkında verilen ihraç kararını “AKP’nin tükenişi” diye nitelendirdi. AKP Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın imzasıyla gönderilen tebligat ile Özdağ’ın yazılı veya sözlü savunması talep edildi.

Özdağ tebligatın tarafına ulaşmasının akabinde, “3 Y ile yola çıkanlar, yoksulluğu, yolsuzluğu ve yasakları ortadan kaldıracağız diyenler, fikir hürriyetinden bahsedenler, çoğulculuk diyenler parti içi demokrasiyi çalıştıramadılar. Yapıcı eleştirilere tahammül edemediler” ifadelerini kullanmıştı.