Davutoğlu’nun yol arkadaşı: İstifa nedenim Perinçek

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AKP'den istifası sonrası kendisi ile birlikte yol yürüyen siyasilerin de istifaları devam ediyor. Eski Konya Milletvekili Ömer Ünal, 'Bizi hangi değer Doğu Perinçek ile aynı çizgide buluşturdu?' dedi.

Davutoğlu’nun yol arkadaşı: İstifa nedenim Perinçek

AKP’den istifa eden eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu‘nun ardından partisinden istifa eden AKP 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal kurulacağı söylenen yeni parti hakkında açıklamalarda bulundu. Merhaba Gazetesi’ne konuşan Ünal, yeni partinin Kasım ayında açıklanacağını söyledi.

Eski AKP’li Ömer Ünal gündeme dair açıkmalarda bulunarak şöyle konuştu; “Konya başta olmak üzere, Türkiye’nin çoğu şehrinden ‘Sizinle birlikte yol yürümek istiyoruz’ diyerek, arayanlar oluyor. Şaibesiz ve ideolojik ayrım yapmadan herkes ile yol yürümeye varız. Ayrıca biz seferden sorumluyuz. Zafer ise Allah’ın takdiridir. Yeni partinin Kasım ayı içinde ilan edileceğini söyleyebiliriz”

‘NASIL OLUR DA AKP VE PERİNÇEK AYNI KULVARDA YOL YÜRÜR’

AKP’den istifa etmesinin gerekçelerini de açıklayan Ünal şunları kaydetti; “AKP’nin MHP ile yakınlaşması ciddi yanlışlardı. Söylemlerde yanlışlıklar oldu. Koalisyon dönemi bitecek denildi. Koalisyonların adı değişti ismi ittifak oldu. Birbirine demediğini bırakmayan iki parti, bir araya geldi. Bugün AKP’nin Doğu Perinçek ile birlikte yol yürümesini bana birinin izah etmesi gerekir. Nasıl olur da AKP ile Perinçek aynı kulvarda yol yürür? Bizi hangi değer Doğu Perinçek ile aynı çizgide buluşturdu? AKP’den istifa etmemin önemli bir sebebidir bu yakınlaşma. Bugünkü İttifak Yasası, Türkiye’nin geleceğine ambargo koyacak. Bunu önümüzdeki süreçte tüm siyasi partiler enine boyuna düşünecek”

ERKEN SEÇİM BEKLENTİSİ

2020 yılının Kasım ayında erken seçim beklediklerini sözlerine ekleyen Ünal, “2020 yılının Haziran ayından önce seçim olmaz. Çünkü vekillerin 2020 yılının Haziran ayında yaşları tutmasa da milletvekili statüsünden emekli olmaları için günleri dolmuş oluyor. Ama 2020 yılının Kasım ayında bir erken seçim gözüküyor” ifadelerinde kullandı.