DEM Parti çıkışı CHP’yi karıştırmıştı… Burcu Köksal Zafer Partisi’ne mi katılacak?

"Seçildiğimde belediye kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı ve Grup Başkanvekili Burcu Köksal'ın Zafer Partisi'ne katılacağı öne sürüldü.

featured

Gazeteci İpek Özbey’e konuşan Ümit Özdağ, Köksal’ın Zafer Partisi’nden randevu talep ettiğini söyledi. Özdağ, Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır” ifadelerini kullandı.

Özdağ, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise “Bölücüleri belediye yönetimine ortak etmeyi reddettiği için İmamoğlu tarafından CHP’den kovulan sayın CHP Afyon belediye başkan adayı Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Burcu Köksal, Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları, DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak” demişti. Köksal, “AKP’nin adayı bunu söyleyemez, onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar” ifadelerini kullanmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Bir sürçülisan oldu” dese de, Köksal sözlerinin arkasında durduğunu ifade etmişti.

Bunun üzerine Özel, Kütahya’da düzenlenen mitingde CHP’li belediyelerin, vatandaşların dini inançları, doğum yerleri, ırkları ya da siyasi görüşleri ne olursa olsun, tüm bireylere eşit ve adil belediye hizmetleri sunma taahhüdünde bulunacaklarını duyurmuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Köksal’a tepki göstererek, “Öyle ‘Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partiler hariç şunlarla görüşürüm’ diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’den yapılan resmi açıklamada ise, CHP’li belediyelerinin kapılarının tüm yurttaşlara ve kimliklere açık olduğu belirtilmişti.

Burcu Köksal son yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanı olduğumda belediyeyi DEM ve HÜDA-PAR ile yönetmeyeceğim” vurgusunu yinelemişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Burcu Köksal’dan yeni açıklama: DEM ve Hüda Par ile yönetmeyeceğim

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu’ndan CHP’li Burcu Köksal’a ‘DEM’ tepkisi

thumbnail
İlişkili Haber

Burcu Köksal, Özgür Özel’in düzeltmesini düzeltti: Dil sürçmesi değil

thumbnail
İlişkili Haber

Özgür Özel’den Burcu Köksal’ın DEM Parti sözlerine düzeltme: Bir sürçülisan olmuş

DEM Parti çıkışı CHP’yi karıştırmıştı… Burcu Köksal Zafer Partisi’ne mi katılacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!