Demirtaş’ın iki yüzlülüğü… PKK kadınları katlederken kılı kıpırdamıyordu!

Tutuklu HDP'li Selahattin Demirtaş, Ceren Özdemir'in öldürülmesiyle ilgili olarak 'İnanın ki burada çıldırdık resmen' dedi. Kadın cinayetlerinden yakınan Demirtaş'ın, PKK'nın katlettiği onlarca genç kadın için kılı kıpırdamamıştı.

Demirtaş’ın iki yüzlülüğü… PKK kadınları katlederken kılı kıpırdamıyordu!

Cezaevinde yaşadığı rahatsızlık üzerinden başlatılan “Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın” kampanyası sürerken, Demirtaş’tan yeni açıklamalar geliyor.

Gazete Duvar’ın yazılı sorularını yanıtlayan Demirtaş, Ordu’da hunharca öldürülen Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili de yorumlarda bulundu.

Demirtaş, “Ceren Özdemir’in katledilmesi öyle sıradan açıklamalarla geçiştirilebilecek bir şey değil. İnanın ki burada çıldırdık resmen! Parlamentoda milletvekilleri, bu işin sorumlularının yakasına yapışıp hesap sormuyorsa onlara da yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

“Kadına cinayetleri” konusunda “aşırı duyarlılık” sergileyen Demirtaş, terör örgütü PKK’nın yüzlerce kadın cinayetine ses çıkarmamıştı. PKK’nın sivil ve kadın katliamlarının sembolü haline gelen şehit öğretmen Aybüke Yalçın için Demirtaş “çıldırmamıştı.

35 YILDIR KADIN VE ÇOCUK ÖLDÜRÜYOR

Türkiye’deki ilk silahlı eylemini 15 Ağustos 1984’te gerçekleştiren bölücü terör örgütü PKK’nın ülkede 35 yıldır düzenlediği hain saldırılarda başta güvenlik güçleri olmak üzere aralarında bebek, çocuk ve kadınların da bulunduğu 15 bini aşkın kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.