Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na destek mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili tartışmaya eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da katıldı. Cezaevinden gönderdiği açıklamada, "Bence Sayın Kılıçdaroğlu, ülkenin neredeyse tüm temel ve tartışmalı sorunlarına ilişkin görüşlerini açıklamış durumda ve farklı toplumsal kesimlerde önemli bir desteğe sahip olduğu görünüyor" dedi.

featured

Tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla, Medyascope’tan Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtlayan Selahattin Demirtaş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“Son dönemde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefetin ortak adayı olma ihtimaline karşı yükselen itirazları nasıl değerlendiriyorsunuz? Eleştiriler sadece “kazanabilme ihtimalinin düşük olması“ önermesine mi dayanıyor size göre?” sorusuna Selahattin Demirtaş şu cevabı verdi:

‘KEMAL BEY ÜZERİNDEN YAPILAN AYRIŞTIRICI TARTIŞMALAR ÇOK YANLIŞ’

“Altılı masanın ortak bir adayı olur mu, olursa kim olur, buna elbette kendileri karar vereceklerdir. Ancak söz konusu adayın altılı masayı da aşacak şekilde, geniş kesimlerin adayı olması isteniyorsa HDP de dahil diğer tüm kesimlerle adaylık öncesi açık, şeffaf bir müzakere yürütülmesi gerektiğini HDP defalarca belirtti. Benim veya bizim, ortak aday konusunda isim söylememiz doğru olmaz.

Bu vesileyle bir şey söylemek isterim, Kemal Bey üzerinden veya inancı üzerinden yapılan ayrıştırıcı tartışmaları hem çok yanlış hem de kendisine haksızlık olarak değerlendiriyorum. Kaldı ki bence Sayın Kılıçdaroğlu, ülkenin neredeyse tüm temel ve tartışmalı sorunlarına ilişkin görüşlerini açıklamış durumda ve farklı toplumsal kesimlerde önemli bir desteğe sahip olduğu görünüyor. Böylesine kamplaşmış toplumlarda, her konuya ilişkin çözüm önerisi sunmak ve bunlar etrafında toplumu birleştirmek hiç de kolay bir iş değildir.

Ülkenin sorunları hakkında henüz tek kelime etmemiş kişilerin suskunluklarının bazı anketlerde bir parça yüksek çıkması kimseyi yanıltmasın. Ülkenin son derece önemli sorunları hakkında konuşmaya başladıklarında, ki aday olurlarsa konuşmaları gerekecek, bazı anketlerde görülen bu destek sürer mi, emin değilim.

Ben sadece kişisel bir gözlemimi bu şekilde aktarmakla yetiniyorum. Daha fazla yorum yapmam doğru olmaz.”

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na destek mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 6 ay önce

  Şaşırdık mı, asla ve de kat’a.. Hacı hacıyı Mekkede, Kürtçü Kürtçüyü heryerde bulur bağrına basar..

 2. 6 ay önce

  Bozacının şahidi şıracı hikayesi. Gülünçsünüz.

 3. 6 ay önce

  YCHDPKK

 4. 6 ay önce

  destek vermez mi kendi adamları.. federasyoncu kk.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!