Deniz Bulutsuz'u darbettiği iddia edilen Ozan Güven hakim karşısında

Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darp ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Ozan Güven hakim karşısına çıktı. İki eski sevgili birbirlerinden şikayetçi olmuştu. İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya önce Deniz Bulutsuz avukatlarıyla geldi. Daha sonra da Ozan Güven avukatıyla geldi. Her iki taraf da basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Deniz Bulutsuz'u darbettiği iddia edilen Ozan Güven hakim karşısında

Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darbettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Ozan Güven, hakim karşısına çıktı. İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya önce Bulutsuz, ardından ise Güven avukatıyla birlikte geldi. Her iki taraf da basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

OZAN GÜVEN: AYLIK GELİRİM 5 BİN TL

Mahkemeye çıkan müşteki sanık Ozan Güven, oyunculuk yaptığını ve aylık 5 bin lira geliri olduğunu söyledi. Bulutsuz ise eğitim danışmanı olduğunu ve aylık 20 bin lira geliri olduğunu belirtti.

Duruşma ifadelerin alınmasıyla devam ediyor. Duruşmada Deniz Bulutsuz, Ozan Güven'den şikayetçi olduğunu söyledi.

DENİZ BULUTSUZ: YAŞANANLAR ÇOK AĞIRDI

IHA'da yer alan detaya göre; Şikayetçi olduğunu söyleyen Deniz Bulutsuz, "Yaşananları tekrar anlatmazsam çok mutlu olurum. Yaşananlar çok ağırdı" şeklinde konuştu.

'BİLİNCİMİ KAYBETMİŞİM'

Deniz Bulutsuz, yaşadığı darp anını şu sözlerle anlattı:

Ozan Güven, bana abajurun camı ile vurdu. Merdivenlerde saçımdan tuttu, ben düştüm. Evden çıkmaya çalıştım, izin vermedi. Yerde beni tekmeledi. Kapıyı kilitledi. Salon camından dışarıya sesimi duyurmak istedim, pencereyi de kapattı. Pencere ile kapı arasında gidip, gelirken epey darbe aldım. Bilincimi kaybetmişim, su dökerek beni uyandırdı. Kapının önündeydim ve arkasını dönünce çıktım. Ayakkabısız biçimde sokağa adım attım.

Ozan Kelleci'nin haberine göre; 1 saat 15 dakika süren duruşmada detaylar ortaya çıktı. Hakim, belgelerin dosyadan okunmasının ardından Bulutsuz'a, "Olaydan bir gün sonra arabasını isteyip, onunla Bursa'ya gitmişsiniz. İtirazınız var mı?" sorusunu yöneltti.

Deniz Bulutsuz, konuyla ilgili, "İtirazım yok. İstanbul'dan uzaklaşmak istedim" açıklamasını yaptı.

Güven, "Verdiğim ifadeye ekleyeceğim, çıkaracağım bir şey yok. İddia edilen suçlamaları kabul etmiyorum. Verdiğim ifade geçerlidir" dedi.

Yazılı savunmasının okunmasının ardından ünlü oyuncu, şunları söyledi:

Şikayetçiyim. 'Eski sevgilim vardı, çok da güzel ilişkimiz vardı' diyince biraz bozuldum. 'Ne gerek vardı Deniz?' dedim. Müstakil bir eve gittik. Alkol almadık. Yatakta yatıyordu, ben gelince konuşmaya başladı, ayrılma konusu geçti. Abajurun sapı, denizin çenesine çarptı. Şapkasını takmak için elinden aldım abajuru, çekiştirirken çenesi yarıldı. Yara bandı getirdim, sonra da 'Sen bana vurdun' dedi, saldırdı. Abajurun sapı Deniz'in elinde kaldı. Ben de şapkasını takmak için abajuru elinden almaya çalışınca çekiştirdi, çenesi çizildi. Gerekirse abajuru getiririm.

HAKİM ÇENESİNDEKİ İZE BAKTI

İfadenin ardından hakim Deniz Bulutsuz'a çenesinde iz kalıp kalmadığını sordu. Bulutsuz'un çenesine bakan hakim, tutanağa, "Diyalog mesafesinden çok dikkatli bakıldığında izin farkedildiği görüldü" şeklinde yazdırdı.

Deniz Bulutsuz'un avukatı ardından konuyla ilgili şunları söyledi:

Başlangıç sebebi olarak kendisinin Deniz'den ayrıldığını ifade eder etmez büyük tepki gösterip, 'Buna kalkışamazsın, seni Türkiye’nin diline düşürürüm' dedi diyor. Farklı bir şey anlattı. Mesajlar var, bunlar sorulsun. Esasen uzun zamandır ayrılmak isteyen Deniz'dir. Buna karşı çıkan da Ozan'dır. Mesajlar beyanıyla çelişiyor.

OZAN GÜVEN: AYRILMAK İSTEMEDİ

Ozan Güven, "El yazımla bir gece ben yazdım bunu. Olay gecesinden yaklaşık 5 ay önce yazılan yazıdır. İlişki dinamikleri değişiyor. Bağırdığı için utandığımı ifade eden bir yazı bu. bağırdığı için bunu dediysem, diğer şeyi nasıl yaparım? Bu 5 aylık ilişkinin 4 defasında kendisinden ayrılmak istedim. Bodrum tatilinde yarı kestim, yine ayrıldım. 'Ben bir şey yapsam sen beni öldürürsün ya da karakolluk oluruz' dedim. O da 'Bir daha böyle bir şey yapmayacağım' dedi. O gece bayılma numarası yapmıştı Deniz. Bağırdığım için özür diledim. Ayrılmak istemedi. Bu mesajın buraya bağlanması niyetinin ne olduğunu çok belli ediyor. Ayrıca bunun cevabı da var" açıklamasını yaptı.

Deniz Bulutsuz'un avukatının mesajı göstermesinin üzerine Güven, "Bunun olayla ilgisi yok. Bunun cevaplarını WhatsApp kayıtlarıyla vereceğim" dedi.

Bulutsuz'un avukatı Ozan Güven'e, "O yara bantla durdurulacak bir şey değil ve evden çıplak ayakla fırlıyor. Görüntüleri var. Kendi kendini mi yaraladı, nasıl bu hale geldi?" sorusunu yöneltti.

Güven'in avukatı ise, "Bunların hepsinin yanıtını savunmasında vermişti" ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu, "Deniz'i son gördüğümde taktığım bant vardı, başka da bir şey yoktu. Evden kendi rızasıyla çıkmış ve benim şoförünü beklemiş. O halde olan bir insan ve benim şoförümü bekliyor..." şeklinde konuştu.

Hakimin "Alıkonulma meselesini anlatır mısın?" sorusu üzerine Bulutsuz, şunları söyledi:

Ev iki katlı. Darbe almaya, dayak yemeye yukarıda başladım. Evin anahtarı bende yok. O dönem birlikte kalıyorduk. Ayrı yaşadığım ev vardı. Çenem üst katta yarıldı. Elimdeki telefon üst kattan alındı. Çenem kırık abajurla çizildi. Ampulu kırıktı. Benim çenemi ağaç değil, cam kısmı kesti. Bana onunla vurdu. Merdivenlerden hemen sonra evin çıkış kapısı var. Merdivenlerin başında saçımdan tutup, duvara vurdu. Aşağıdaki zemine yuvarladı, kapıya çok yakın...

Telefon olmadığı için kapıdan çıkmaya çalıştım. Tekrar yakalayıp, kapıyı üstüme kilitledi. Yerde beni tekmeledi. Canımı kurtarmak için kapıdan çıkmaya çalışırken bana tekrar vurdu ve kapıyı kilitledi. Evde başka kimse yoktu. Salon camından sesimi duyurmak için salona koştum, insanlar sesimi duyarsa gelip müdahale eder diye. Pencerede de aynı şey oldu. Kapatıp seslenmeme engel oldu. Orada çok darbe aldım pencere ve kapı arasında. Kapının olduğu yerde bilincimi kaybedip, yığıldım. Üzerime su dökerek beni ayılttı, darbe almaya devam ettim.

Arkasını döndü, vurmaktan vazgeçince kilidi açıp, kendimi dışarı attım. Ayakkabısız görüntü anı bundan sonraya ilişkindir. Evden uzaklaşmaya çalıştım, yan sokağa girdim. Ayağımda bir şey yoktu, üzerim kanlıydı. Caddeye çıkma cesareti gösteremedim. O arada sokakta Hasan Bey'i (Ozan Güven'in şoförü) gördüm. Arabasını tanıdım, önüne çıkıp, arabayı durdurdum. 'Mümkün olduğu kadar uzağa git' dedim. Su ve kolonya için benzinciye gittik.

DENİZ BULUTSUZ: OZAN ALKOL ALDIĞINDA KÜFRE YATKIN OLUR

Güven'in avukatı, "Deniz Hanım o çirkin sözü duyduktan sonra neden müştekinin evine gitmiştir?" sorusunu yöneltti.

Bulutsuz, "Hayır. O hakaret. Ne olduğu belli, ağzıma almak istemiyorum. Ozan'ın çok eski bir arkadaşı ve şoförünün önünde yapıldı. Böyle bir durumda benim tercihim duyduğum şeyi orada büyütüp, insanların önünde birşey söylemek olmadı. Ozan alkol aldığında fütursuzca okur, küfre yatkın olur ve o haldeyken üstüne gidilmez. Hele başka insanlar varsa konuşulmaz. Tanımadığım erkeklerin yanında bu tartışmayı yapmak, bir kadın için hoş bir şey değil" ifadelerini kullandı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Alınan beyanların ardından olayı gören kişilerin tanık olarak dinlenmesine karar veren mahkeme, taraflara delillerini bildirmesi için süre verdi.

Mahkeme ayrıca Deniz Bulutsuz'un çenesindeki yara izinin kalıcı olup olmadığı konusunda rapor alınmasına hükmetti.

Suç aleti sayılan abajurun silahtan sayılıp sayılamayacağının tespiti için bir sonraki çelse getirilmesine karar veren mahkeme, Ozan Güven'in duruşmalardan vareste (duruşmalara gelme zorunluluğu) tutulmasına karar vererek duruşmayı 30 Nisan 2021'e erteledi.

"FİZİKSEL ŞİDDETE MARUZ KALDIM"

Deniz Bulutsuz, çıkan haberlerin ardından konuyla ilgili, "Bir saatten fazla süren ağır fiziksel şiddete maruz kaldım. Hukuki haklarımı sonuna kadar savunacağım" demişti.

Bulutsuz'dan sonra Ozan Güven de kendisinin şiddete uğradığını iddia etti ve darp raporu almıştı. Ünlü oyuncu ayrıca, Deniz Bulutsuz'dan şikayetçi olmuştu.

Güven'in şikayeti üzerine ise Deniz Bulutsuz hakkında "Basit yaralama" suçundan soruşturma açılmıştı. Bu soruşturma ise Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmişti. Ancak taraflar arasında herhangi bir uzlaşma sağlanamamıştı.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven'in sevgili oldukları dönemde arkadaşlarının evine gittikleri, Deniz'in eski ilişkisinden konu açılınca Ozan Güven'in "Bunları anlatmaya ne gerek var? Nasıl s.... de anlat bari..." şeklindeki sözlerle hakaret ettiği belirtildi. Daha sonra çift arasında Ozan Güven'in evinde 13 Haziran 2020 günü, saat 00.30'da ikamette yalnız bulundukları sırada tartışma çıktığı, Güven'in elleri ve abajurla Deniz'i darp ettiği belirtildi. Gitmek isteyen Deniz Bulutsuz'a, küfür ederek "Hiçbir yere gidemezsin. Burada kalacaksın. Sen bunu hak ediyorsun. Seni öldüreceğim" dediği öne sürülen Ozan Güven'in, Bulutsuz'a elleriyle vurduğu, telefonu aldığı ve evden çıkmasına engel olduğu ifade edildi. Deniz Bulutsuz, daha sonra Güven'in şoförü tarafından kendisinin önce bir benzin istasyonuna, daha sonra da arkadaşının evine götürüldüğünü belirttiği de iddianamede yer aldı. Ozan Güven ise ifadesinde, arkadaşlarının evindeki sözleri doğrularken küfür etmediğini, evde aralarında tartışma çıktığı, yere düşen abajur sapını Deniz Bulutsuz'un eline aldığı, abajur sapını almak isterken Deniz'in çenesine çarptığını, sinir krizi geçirdiğin düşündüğü Deniz'i sakinleştirmeye çalıştığını, başaramayınca şoförünü aradığını ve suçlamaları kabul etmediğini söylediği belirtildi. Ozan Güven hakkında "Hakaret", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Kasten yaralama" suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Oyuncu Ozan Güven'in şikayeti üzerine ise Deniz Bulutsuz hakkında "Basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı.