Komutanlıklarda üst üste ‘ankesör’ operasyonu

Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndaki FETÖ yapılanması soruşturmasında 7'si muvazzaf 20 şüpheli, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki soruşturmada ise 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 

Komutanlıklarda üst üste ‘ankesör’ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki FETÖ yapılanması soruşturmasında 7’si muvazzaf 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki bazı şüpheliler hakkında, FETÖ’nün örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı ankesörlü ve kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespiti üzerine soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, soruşturma kapsamında farklı rütbelerden 7’si muvazzaf 20 asker hakkında gözaltı kararı verildiği, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 8 ilde gözaltı işlemlerine devam ettiği bildirildi.

KARA KUVVETLERİ’NDE 50 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki FETÖ soruşturması kapsamında, sabit hatlardan örgütsel iletişim kurdukları belirlenen 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, şüphelilerden 26’sının gözaltına alındığı, yakalama ve gözaltı işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.